logo

trugen jacn

AVRUPA PARLAMENTOSU DÜZENLEDİĞİ BİR PANEL İLE UYGUR SORUNUNU GÜNDEME GETİRDİ

Bulgaristan AP.Milletvekili İlham Küçük resimleri ile ilgili görsel sonucu

Avrupa Parlamentosu  Bulgaristan Milletvekili Sayın İlhan Küçük   

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Avrupa Parlamentosu Liberal Demokratlar Grubu üyesi ve Bulgaristan AP Milletvekili İlhan Küçük’ün ev sahipliğinde, Avrupa Parlamentosu bünyesinde düzenlenen panelde, Çin’de yaşayan Uygur Türklerine yönelik Çin tarafından uygulanan politikalar masaya yatırıldı. Panelde açılış konuşmasını yapan AP Milletvekili İlhan Küçük, Çin’in yeni terörle mücadele yasasının, Uygur Türklerinin hakları açısından çok ciddi tehlikeler içerdiğini, AB olarak Çin’in bu tutumuna karşı daha güçlü bir duruş sergilenmesi gerektiğini vurguladı.

eNVER tOHTI rESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

DUK. İcra Komitesi, Sağlık Ve Ekolojik İşleri  Müdürü Enver Tohti  bu Panele İngiltere’den davet üzerine katılarak bir konuşma yaptı.

Brüksel’deki AP. merkezi’nde yapılan   Toplantıda konuşan Uygur Türklerinden Enver Tohti ise Çin’in Uygurları terörist olmakla suçladığını oysa Uygurların Çin’de en köklü toplumlardan biri olduğunu, asla ayrılıkçı ve bölünme taleplerinin olmadığını, fakat uydurma bahanelerle terörle mücadele yasasının Uygur Türklerini hedef aldığını ifade etti. Toplantıya çok sayıda uzman konuşmacı olarak katılırken izleyicilerin de yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

AB., Parlamentosu resimleri ile ilgili görsel sonucu

Kaynak :  www.bruksel.eu/index.phpact=show&code=page&id=20&id_page=74&resume=0&ville=20BA – Brüksel Ajansı www.bruksel.eu

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1581 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ