logo

trugen jacn

ÇİN’DEN SKANADAL AÇIKLAMALAR : İLİŞKİLERİN İLERLEMESİNİ İSTEMEYENLER VAR(MIŞ) !

2018 yılının Türkiye Çin Turizm Yılı ilan edilmesi ile  ilgili  açıklamalarda bulunan Çin’in İstanbul Boşkonsolosluğu  utanmaz ve arlanmaz ifadeler kullanmış ve “Halklar Arasındaki İlişkilerin İstenilen Düzeyde olmadığını,BUNUN SEBEBİNİN İSE,BU İLİŞKELİRİN İLERLEMESİNİ İSTEMEYENLER”  olduğunu iddia etmiştir.  Bu Kişi  Çin işgal yönetiminin Çin Nazisi ve Uygur Türklerinin  katili  ÇKP.’nin Urumçi’ye özellikle atadığı ÇKP’nin Faşist sekreteri  Çin’in  Türkiye Türklerinin  soydaşı.dindaşı,dildaşı ve kardeşi  olan Uygur Türklerine karşı uyguladığı Çin şövenizmi ve Han Faşizmine dayalı katliam uygulamalarının şiddetini her gün bir az daha arttırarak sürdürdüğünü çok iyi biliyor. Elbette bu zat,  Türk  halkı ile ilişkiler istenilen düzeye gelmeyeceğini bilmeyecek kadar nadan,cahil ve bilgisiz değildir elbet.Patronlarından aldığı  talimat gereğince  Çin yalanlarını ve yüzsüzlüğünü  utanmaz,arlanmaz ve hayasızca kullanmaya devam etmektedir.

Bu zat,şunu çok iyi bilmelidirdir ki; Türk Halkı ile ilişkilerin düzelebilmesi için Çin işgal yönetimi ilk etapta Doğu Türkistan’daki Türk soykırımına son vermelidir. Doğu Türkistan’ın tarihi sahip ve sakinleri olan Türklerin de kendileri gibi insan olduğunu ve etnik Çinililer gibi onların de bir hak ve hukuklarını olduğunuu kabul etmeli ve onların gasbettiği haklarını iade etmelidir. Terbiyeleş Merkezleri adı altında ülke genelinde açtığı Çin Nazi Kamplarını derhal kapatmalı, bu Çin Nazi kamplarında bir yıldan beri suçsuz,haksız ve hukuksuz olarak tuttuğu  masum Müslüman Türkleri derhal serbest bırakmalıdır.Türk Milleti Çin’in Doğu Türkistan’daki acımasız ve vahşıyane baskı,zulüm,assimile ve soykırımlarını çok iyi bilmekte ve bu durumdan büyük  istirap duymakta ve Çinli İşgalcıları lanetlemekte ve  çok şiddetli bir şekilde tepki göstermektedir.

T.C.devletimizin resmi Anadolu Ajansının servis ettiği konu ile ilgili haber aşağıdaki gibidir ; 

Türkiye-Çin ilişkileri ivme kazanacak

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin Halk Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Chen Su, 2018 Çin-Türkiye Turizm Yılı kapsamında, her iki ülkede de birçok etkinlik düzenleneceğini belirterek, “İki ülke halkı arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmeliyiz. Siyasi ilişkiler güzel bir trend yakaladı lakin halklar arasındaki ilişkiler hala istenilen düzeyde değil.” dedi.

Çin-Türkiye ilişkilerini değerlendiren Chen, iki ülke arasında siyaset, ekonomi, turizm ve kültür alanlarında bağların güçlendirilmesi mesajı verdi.

Chen, iki ülke arasındaki ilişkilerin giderek geliştiğini anlatarak, son iki yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in 4 kez bir araya geldiğini anımsattı.

Gelecek yılın Çin-Türkiye Turizm Yılı ilan edildiği bilgisini veren Chen, “2018 Çin-Türkiye Turizm Yılı kapsamında, her iki ülkede birçok etkinlik düzenlenecek. İki ülke halkı arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmeliyiz. Siyasi ilişkiler güzel bir trend yakaladı lakin halklar arasındaki ilişkiler hala istenilen düzeyde değil. Her yıl yaklaşık 200 milyon Çinli, turizm amaçlı yurt dışına çıkıyor. Genelde Amerika ve Avrupa’yı tercih ediyorlar. Geçen yıl Türkiye’ye gelen Çinli sayısı 160 binde kaldı. Bu yıl ise bu rakamı geride bıraktığımızı düşünüyoruz. THY’nin gelen uçakları Çinli oldu. Atatürk Havalimanı’nda her köşede Çinliye rastlamak mümkün.” diye konuştu.

“Çin’e giden Türklerin fikirleri değişti”

Chen, Türkiye’nin güzelliklerine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kültürel ve coğrafi güzellikleri, Çinliler tarafından son yıllarda öğrenilmeye başlandı. Daha önce bilinmiyordu. Çinliler daha önce sadece İstanbul ve Kapadokya’yı biliyorlardı. İstanbul gerçekten çok modern bir şehir. Osmanlı ve Doğu Roma’ya başkentlik yaptı. Daha önce Çin’e karşı da bir ön yargı vardı. Çin sadece taklit eşyalarla anılırdı. Çin’e giden Türklerin fikirleri hemen değişti. İki halk arasındaki bu etkileşimin daha da güçlendirilmesi lazım.”

Çin’den birçok büyük firmanın Türkiye’de yatırım yaptığını belirten Chen, özellikle Çin bankalarının Türkiye’de önemli faaliyetleri olduğunu söyledi.

Chen, iki ülke arasındaki “kazan-kazan” anlayışının önemine işaret ederek, “Bundan daha önemlisi dostluğumuzdur. Çinli turistler, Türkiye’ye her geçen gün daha da ilgi gösteriyorlar. İş adamlarımız yatırım yapmak istiyorlar.” dedi.

“Çin-Türkiye ilişkilerinin gelişmesini istemeyenler var”

Türkiye’de Çin firmaları için yatırım ortamı hazırlama çalışmalarını takip ettiklerini anlatan Chen, iki ülkenin güvenlik alanında iş birliğini ilerleteceğini dile getirdi.

Chen, Çin-Türkiye ilişkilerinin gelişmesini istemeyen bazı odakların varlığına dikkati çekerek, “Çin-Türkiye ilişkilerinde iyileşmeler olduğu dönemlerde başta Uygurlar olmak üzere birçok konu gündeme geliyor. İki ülke ilişkilerinin iyileşmesini istemeyen bir grup var. Çin’e karşı kara propaganda yapıyorlar. İki ülke başta siyasi, ekonomik ve turizm alanında ilişkilerini daha da ileriye taşımalı. Biz de başkonsolosluk olarak bu konuda çok emek veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Editör’ün Notu : Çin ile Türkiye arasındaki ilişkileri istemeyenlerin olduğu İDDİASI  çok doğru ve yerindedir.Bu ilişkileri istemeyen  tek suçlu  Doğu Türkistan’daki Çin İşgal yönetimidir.Pekin’in özellikle Doğu Türkistanlıları de Tibetteki gibi  ezmesi,baskı ,zulum ve işkence yapması için  Urumçi’ye atadığı Tibet canısı  Çin faşisti ve Han Nazisi Çin Çuvenggou adındaki bir  ruh hastasıdır.Bu Hasta ruhlu Çin Nazisi kişi   Türkiye Türklerinin öz Kardeşleri olan Uygur Türklerini  toptan yok etmek  amacı ile soykırım uyguladığı için  ilişkiler istenilen  düzeye gelememektedir.

İLİŞKİLERİ İSTEMEYEN TARAF ŞU ANDA SOYKIRIMCI DURUMUNDA BULUNAN  ÇİN TARAFIDIR.!

Etiketler: » » » » » » » »
Share
3344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ