logo

trugen jacn

01 EKİM 2017 ; DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN KARANLIK BİR GÜN VE ÇİN İŞGALİNİN 68.YIL DÖNÜMÜ !

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

BUGÜN 01 EKİM 2017

DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN, İŞGAL,BASKI, ZULÜM, VE ACIMASIZ ÇİN  FAŞİZMİ İLE HAN NAZİZMİNİN VE VAHŞETİNİN ;  KARA   TARİHİN   BAŞLADIĞI GÜN’ÜN  68.YIL DÖNÜMÜ !

DOĞU TÜRKİSTAN’DA YÜZYILLARDIR,BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞÇE  YAŞAYAN MÜSLÜMAN UYGURLARIN, KAZAKLARIN, KIRGİZLARIN,ÖZBEKLERİ VE TATARLARIN  VE DİĞER MÜSLÜMAN TÜRKLERİNİN HAFİZALARINDAN ASLA SİLİNMEYECEK BİR TARİH !
01 EKİM 1949.

ÇİN’DEKİ İÇ SAVAŞI  MAO LİDERLİĞİNDEKİ ÇKP. ORDULARI ACIMASIZ BASKI, ZULÜM VE KATLİAM YÖNTEMLERİNİ KULLANARAK  TÜM ÇİN’İ ELE GEÇİRMİŞTİR. ANCAK DOĞU TÜRKİSTAN’I  İŞGAL EDECEK  SİLAH VE LOJİSTİK İMKANLARA SAHİP DEĞİLDİR.  BUNUN ÜZERİNE MAO , GULCA MERKEZLİ HÜR VE  BAĞIMSIZ DOĞU TÜRKİSTAN CUMUHURİYETİNİ YIKARAK BU ÜLKEYİ TEKRAR İŞGAL EDEBİLMEK İÇİN,  MÜSLÜMANLARIN  VE  TÜRKLERİN KATİLİ  CELLAT STALİN’E BAŞVURUR. SOVYETLERİN  SAĞLADIĞI SİLAHLAR, ASKERİ NAKLİYE ARAÇLARI VE UÇAKLARI KULLANARAK DOĞU TÜRKİSTAN’İ İŞGAL VE İSTİLA ETMİŞTİR.

ASLINDA DOĞU TÜRKİSTAN’İN ÇİN’E PEŞKEŞ ÇEKİLMESİ VE  İŞGAL PLANI 1945’DEKİ YALTA KONFERANSINDA  STALİN’İN HİYANETİ DEMOKRASİ İLE  İNSAN HAK HUKUK VE  İNSANI DEĞERLERİ KENDİ ÇIKARLARINA GÖRE YORUMLAYAN VE KULLANAN BATILILARIN İHANETİ VE GÖZ YUMMMASI İLE  KARARLAŞTIRILMIŞTIR.

BUGÜN, DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİNİN MAO LİDERLİĞİNDEKİ KOMÜNİST MASKESİNE BÜRÜNMÜŞ FAŞİST KIZIL ÇİN ORDUSU TARAFINDAN YIKILDIĞI MATEM GÜNÜDÜR.

GÜNÜMÜZDE ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİNE KARŞI UYGULAMAKTA OLDUĞU BASKI,ZULÜM.KATLİAM VE SOYKIRIM CİNAYETLERİNİN BAŞLADIĞI TARİHTİR.

BÜTÜN TÜRKLERİN TARİHİ ARA VATANI TÜRK İSLAM DÜNYASININ DOĞU’DAKİ KAL’ASI VE MUSTAHKEM KORUGANI  AZİZ VATANIMIZ DOĞU TÜRKİSTAN’A  OLAN  SONSUZ MUHABBET VE BAĞLILIĞIMIZI ÖZLEM VE HASRETİMİZİ  BİR KEZ DAHA  İFADE EDİYORUZ !

DOĞU TÜRKİSTAN’IMIZIN HÜRRİYETİ VE BAĞIMSIZLIĞI  VE BU UĞURDA YAPACAĞIMIZ  MÜCADELEMİZ İÇİN  SONSUZA DEK  SÜRECEK   ÇELİK İRADEMİZİN  KATLANARAK   SÜRDÜRDÜĞÜNÜ VE  BU UĞURDAKİ  İNANCIMIZIN HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜÇLÜ VE SARSILMAZ   İMANIMIZ İLE  DEVAM ETTİRDİĞİMİZİ   BİR KEZ  DAHA HAYKIRIYORUZ.

AZİZ YURDUMUZDA İŞGALCI ÇİN’İN   BASKI,ZULÜM,İNSANLIK DIŞI CİNAYETLERİ VE SOYKIRIM UYGULAMALARI TARİHTE HİÇ OLMADIĞI KADAR  ZİRVE YAPMIŞ DURUMDADIR.

ANCAK,BUNA KARŞILIK DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİNİN MİLLİ BİLİNCİ,DİNİ  İNANCI VE KURTULUŞA OLAN İRADASİ DE HİÇ OLMADIĞI KADAR EN ÜST SEVİYEDEDİR.

DOĞU TÜRKİSTAN”İN  KAHRAMAN VE YİĞİT HALKI  İŞGALCI ÇİN’İN ESARET ZİNCİRLERİNİ MUTLAKA KIRACAK VE HÜR VE BAĞIMSIZ OLARAK ESKİ GÖRKEMLİ GÜNLERİNE ALLAH TAALA’NIN LUTFU VEE KEREMİ İLE MUTLAKA KAVUŞACAKTIR.

DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİ, TARİHTE OLDUĞU GİBİ TEKRAR TÜRK İSLAM DÜNYASINA VE TÜM İNSANLIĞA  BİLİMDE, KÜLTÜR VE MEDENİYETTE KATKILAR  SUNMAYA   DEVAM EDECEKTİR.

DOĞU TÜRKİSTAN’İN MÜSLÜMAN TÜRKLERİNİN   ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIĞI    TARİHTE HİÇ OLMADIĞI KADAR  ÇOK DAHA YAKINDIR.

HÜR, BAĞIMSIZ ,İNSAN HAKLRI VE HUKUK VE  DEMOKRASİYE  DAYALI  BİNLERCE YILLIK DİNİ VE MİLLİ DEĞERLERİMİZİN  HAKİM OLDUĞU DEMOKRATİK VE  MODERN DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ YENİDEN DOĞACAKTIR.

BU VESİLE İLE ŞEHİTLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRAN İLE BİR KEZ DAHA YAD EDİYORUZ.

21.YÜZYILDA DOĞU TÜRKİSTAN’IN KIZIL MASKELİ ÇİN NAZİLERİNİN ELİNDE ESİR OLMASI,TÜRK-İSLAM ALEMİ VE UYGARLIK DÜNYASI İÇİN BİR KARA LEKE VE İNSANLIK İÇİN BİR YÜZ KARASIDIR.
BUGÜN, DOĞU TÜRKİSTAN’DA  KENDİ VARLIKLARINI KORUMA VE BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ VEREN CESUR VE KAHRAMAN  HALKIMIZA MİNNET VE ŞÜKRANLARIMIZI DUALARIMIZI YOLLUYORUZ.

YAŞASIN HÜR VE MÜSTAKİL DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ !
KAHROLSUN İŞGALCI FAŞİST VE NAZİST KIZIL ÇİN LANETGERDELERİ !

İŞGALCI FAŞİST KIZIL ÇİN,  DOĞU TÜRKİSTAN’IMDAN DEFOL !

 

 ”  ALLAH BİZ BİLEN ! “

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1222 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ