logo

trugen jacn
25 Şubat 2017

KOMÜNİST ÇİN, ABD’DEN SONRA BU KEZ KANCA’YI İNGİLTERE’YE TAKTI !

” Azgın Sarı Tehlike Kızıl Çin,  ABD.’den sonra bu kez İngiltere ile kapıştı.  Dünya Barışını tehdit amaçlı her gün yeni şantajlar ve tehditler savurmaktan geri durmayan Pekin yönetimi, İngiltere’nin Hong Kong’a ilişkin yayınladığı rapora  sert tepki gösterdi ve  Londra’ya Çin’in ” kendi iç işlerine karışmaması ” gerektiğini bildirdi.

Çin ile İngiltere arasında 'rapor' gerilimi

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Çin, İngiltere’nin yayımladığı “6 Aylık Hong Kong Raporu”na tepki göstererek, Londra yönetimine bu meseleye müdahil olma girişimlerini durdurması çağrısı yaptı.
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gıng Şuang, yaptığı yazılı açıklamada, İngiliz hükümetinin Hong Kong meselesine ilişkin yayınladığı rapora karşı olduklarını bildirdi.
Hong Kong’un, Çin’in “Özel İdari Bölgesi” olarak “tek ülke, iki sistem” prensibiyle yönetildiğini hatırlatan Gıng, meselenin kendi iç işleri olduğunu ve “yabancı ülkelerin müdahale hakkı olmadığını” ifade etti.
Pekin merkezi yönetimine yöneltilen eleştirilere tepki gösteren Gıng, Londra yönetimine “bu tür raporlar yayınlamaması ve Hong Kong meselesine karışmayı durdurması” çağrısında bulundu.
İngiltere parlamentosuna sunulan “6 Aylık Hong Kong Raporu”nda, insan hakları ve demokrasi konularına ilişkin Pekin merkezi hükümetine eleştiriler yöneltilmişti.
İngiltere, Hong Kong’un Çin’in egemenliğine geri dönmesinden bu yana geçen 20 yıllık sürede Pekin yönetiminin Hong Kong politikasını eleştiren 40 rapor yayınladı.

Kaynak : http://www.dunyabulteni.net/avrupa/394779/cin-ile-ingiltere-arasinda-rapor-gerilimi 

Etiketler: » » » » » »
Share
796 Kez Görüntülendi.