logo

trugen jacn
30 Ocak 2017

KOMÜNİST ÇİN : ABD.İLE SAVAŞMAK,HAYAL DEĞİL,MUHTEMEL BİR GERÇEK !

'ABD ile savaş artık bir olasılık'

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Çinli bir üst düzey askeri yetkili, Donald Trump yönetimindeki ABD’yle savaşın “sadece bir slogan değil” ve “pratik bir gerçek” haline geldiğini açıkladı.

​Çinli bir üst düzey askeri yetkili, Trump yönetimindeki ABD’yle savaşın artık bir olasılık haline geldiğini açıkladı.

Açıklamalar, Amerika’nın yeni yönetiminden Çin’e yönelik agresif söylemlere yanıt olarak “Çin Halk Kurtuluş Ordusu” web sitesinde yayınlandı.

South China Morning Post gazetesinde yer alan, Savunma Seferberliği Komisyonu’ndan bir üst düzey yetkilinin açıklamalarına göre ’Trump’ın başkanlık döneminde çıkabilecek bir savaş” gibi sözler artık bir slogan değil, gerçeklik haline geldi.

Yetkili ayrıca, gergin günler geçiren Güney ve Doğu Çin Denizi’nde askeri konuşlandırmalar yapılması ve bir diğer bölgesel sıcak nokta olan Kore Yarımadası’nı korumak için bir füze savunma sistemi geliştirilmesi çağrısında bulundu.

Yetkili, ABD’nin Asya-Pasifik bölgesindeki stratejisini de gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

Donald Trump ve yönetimde bulunan ekibi Çin’e karşı sert bir politika geliştiriyor. Trump, ülkeyi “para manipülatörü” olarak damgalıyor ve ABD’nin altını oyan ekonomik ve ticari taktikler geliştirmekle suçluyor.

Ayrıca Trump’ın ABD ve Çin arasında 1960’dan beri geçerli olan “Tek Çin” politikasını göz ardı ederek, statüsü tartışmalı olan özerk Tayvan Bölgesi yönetimiyle iletişime geçmesi ülkeler arasındaki krizi artırıyor.

Trump’ın Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD’nin Güney Çin Denizi’ndeki yapay Çin adalarına denizde blokaj kurmasını savunmuş ve bu da Pekin tarafından bir savaş hareketi olarak yorumlanmıştı.

Çin sosyal medyası, Rusya sınırına Dongfeng-41 kıtalararası nükleer balistik füze sisteminin yerleştirildiği iddia eden resimleri gündeme taşımıştı. Bu iddialar Çin yönetimi tarafından ise reddedilmişti.

Çin Başbakanı Xi Jinping, kısa süre önce nükleer silahların azaltılması için çağrıda bulunmuştu

Kaynak :  http://www.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/442435.aspx

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1061 Kez Görüntülendi.

BENZER HABERLER