logo

trugen jacn
31 Ocak 2015

ERZURUM SİVİL TOPLUM PLATFORMU : ÇİN MALLARINI BOYKOTA ÇAĞIRIYORUZ..!

‘Erzurum’a, Türkiye’ye; Müslümanların yaşadığı bütün coğrafyalara sesleniyoruz. Çin mallarını almayın ve herkese anlatın! Türkiye’yi, İslam Dünyası’nı, Türk Cumhuriyetleri’ni, Dünyada “ben insanım” diyen herkesi ve bütün dünyayı Çin mallarını boykota çağırıyoruz.’

 

BİZLER; URUMÇİ’YIZ, GAZZE’YIZ  VE DE KAHİRE’YİZ..!

 

‘Bağdat’ız, Gazze’yiz, Urumçi’yiz’

 

Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP)’nca gerçekleştirilen Peygambere Saygı ve Zulme Lanet yürüyüşüne binlerce Erzurumlu destek verdi.
Narmanlı Camii önünde toplanan binlerce Erzurumlu ellerindeki dövizlerle sloganlar eşliğinde Havuzbaşı meydanına kadar yürüdü. Havuzbaşı meydanında basın açıklaması yapan ESTP Başkanı Mustafa Güvenli, Alemlere rahmet olarak gönderilen; önderimiz Hz. Peygamber’e hakaret eden “Charlie Hebdo” dergisine karşı silahlı bir eylem gerçekleştirildiğini ve 12 kişinin öldürüldüğünü anımsatarak, şunları kaydetti; “Bu saldırının arkasında İsrail var, ikiyüzlü batı var, haçlı zihniyeti var. Bu olayın tam da Fransa parlamentosunun Filistin’i devlet olarak tanımasına günler kala gerçekleşmiş olması manidardır. Her zamanki gibi katil cenazedeki yerini almıştır. Olaydan sonra Fransa bu kararını geri çekmiş, İsrail oyunu hedefine ulaşmıştır. Biz inanıyoruz ki… Allah’a ve Resulüne karşı savaş açanlar tarihi süreçte bütün alanlarda kaybetmişlerdir, kaybetmeye de mahkûmdurlar. İkiyüzlü, riyakâr batı bilmelidir ki; inandığımız değerlerden, esenlik yurdu İslam’dan ve onun Peygamberinden taviz vermeyeceğiz.
Rahmet ve barış önderi olan sevgili peygamberimiz’e yapılan bu çirkin saldırılar, yeryüzünü sömüren “tek dişi kalmış canavar”a karşı; barış, kardeşlik, merhamet, erdem ile duruşumuzu değiştiremeyecek, lanetimiz ise onların üzerine olacaktır. Çünkü onlar dünyayı biz ise ebedi alemi seviyoruz, Çünkü biz “Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer iman etmişseniz, en üstün olan sizsiniz” ayetine inanıyoruz. Çünkü biz ensarız, muhaciriz, Çünkü biz Mekke’yiz, Medine’yiz,Kudüs’üz Çünkü biz, Kahire’yiz, Bağdat’ız, Gazze’yiz, Urumçi’yiz, Çünkü biz Doğu Türkistan’ız, Uygur’uz, Çünkü biz İstanbul’uz, Diyarbakır’ız, Erzurum’uz, Çünkü biz Selahaddin’iz, Selçuklu’yuz, Osmanlı’yız… Çünkü biz tarihin kendisiyiz,Çünkü biz Müslümanız ve bütün Müslümanların kardeşiyiz, Çünkü biz Hz.Peygamberin ümmetiyiz. Yolu yolumuz olan; canımızdan, malımızdan ve her şeyimizden daha çok sevdiğimiz Peygamberimize yapılan saldırıları lanetle ve nefretle kınıyoruz. O’nun davası ümmetin davasıdır, O’nun mesajı ümmetin sahipliğindedir. Peygamberin onuru bizim onurumuzdur. Biz biliyoruz ki… Yeryüzünü tam yüzyıldır kan ve vahşet arenasına çeviren batının şiddet kronolojisi oldukça kabarık ve bir o kadar da iğrençtir. Nerede bir katliam varsa orada bunların elleri, nerede bir küfür varsa orada bunların dilleri işin içindedir.

ÇİN’DE, UYGUR TÜRKLERİNE “RABBİM ALLAH’TIR” DEDİKLERİ İÇİN YAPILAN ZULMÜ GÖRMEZDEN GELMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Bütün zamanların önderinin buyruğu ile baktığımızda, bugün başka bir coğrafyada, Müslümanların tecrit edildiği Çin’de, Uygur Türklerine “Rabbim Allah’tır” dedikleri için yapılan zulmü görmezden gelmek mümkün değildir. Sadece İslâmı yaşamak isteyen ümmetin bir parçası olan bu kardeşlerimiz; tıpkı Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da, Çeçenistan’da olduğu gibi terörist ilan edilmektedirler. Kur’an okuduğu için hapsedilen, namaz kıldığı için katledilen, dünya kamuoyundan gizlenerek asimile edilmeye çalışılan Uygur Türkleri’ne yapılan sistematik zülmu şiddetle kınıyoruz.
Buradan bütün Erzurum’a, Türkiye’ye; Müslümanların yaşadığı bütün coğrafyalara sesleniyoruz. Çin mallarını almayın ve bunu herkese anlatın! Bütün Türkiye’yi, Bütün İslam Dünyası’nı, Bütün Türk Cumhuriyetleri’ni, Dünyada “ben insanım” diyen herkesi ve bütün dünyayı Çin mallarını boykota çağırıyoruz. Bırakın Çin malı almayı, Çin malı satan mağazalardan alışveriş dahi yapmayın diyoruz. Yeryüzünü sömürenlere karşı verilecek en güzel mücadelelerden birisi de budur.”

KAYNAK: http://www.dadasgazetesi.com/haber/%E2%80%98Bagdat-iz-Gazze-yiz-Urumci-yiz-/162985

Etiketler: » » » » » »
Share
2185 Kez Görüntülendi.