logo

trugen jacn
28 Ocak 2020

WUHEN’DE KARANTİNA’DA TUTULAN KAZAK ÖĞRENCİLER ÜLKELERİNDEN YARDIM İSTEDİLER

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Kazakistan’dan gelerek Corano Virüsünün çıktığı ve yayıldığı Çin’in Wuhen’de şehrinde öğrenim görmekte olan 87 Kazakistanlı öğrencilerin zor günler yaşadıklarını bildirildi.

Geçtiğmiz haftadan itibaren karantinya alınan ve giriş çıkışlar tamamen yasaklanan bu kentte yaşamak zorunda kalan Kazak Türkü öğrenciler durumun gün geçtikçe kötüye doğru gittiğini kentteki yaşam şartlarının ağırlaştığını belirterek Kazakistan yönetiminden kendilerini kurtarmaları talebinde bulundular ve bu konuda Hükümetlerinden yardım istediler.

Kazakistanlı öğrenciler Sosyal medya üzerinden yayınladıkları mesaj şöyle :

Biz Wuhen’de kapana sıkıştık. Kentte durum çok karışık ve günden güne kötüye giden bir durum var.Hükümetimizden bizleri kurtarmasını talep ediyoruz.

Wuhen  Karantina sokak resimleri ile ilgili görsel sonucu

Wuhen Hayalet Şehir

Corona Virüsünün ilk ortaya çıktığı ve hızla yayıldığı Çin’in orta kısmındaki Wuhan şehrinin bir hayalet kentine döndüğü bildiriliyor.Geçen haftaadan beri karantina uygulanan ve giriş çıkışlara kapatılan şehirde sokak ve caddeler bomboş. 11 milyon kişinin yaşadığı Çin’in bu 7.en büyük kentinde Alış veriş Merkezleri de sinak avlıyor.Kent halkı virus bulaşacağı korkusu yüzünden evlerinden dışarı çıkmıyor ve adeta evlerine kapanmış durumda.

Fotoğraf açıklaması yok.
Etiketler: » » » » » »
Share
943 Kez Görüntülendi.