logo

trugen jacn

SAPIK DİPLOMATTAN ALÇAKÇA SÖZLER : ÇİN, BİNLERCE UYGUR MÜSLÜMANI ÖLDÜREBİLİR!

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Bir Orta doğu ülkesinde yayınlanan AL-HUDUD gazetesinde 18 Kasım 2020’de yayınlanan “Çin, bin Muhammed’i öldürmüş olabilir ancak şimdiye kadar bir başkasının (Hz.Muhammed SAV,ı kasdediyor) resmini çizmemiştir. ” başlıklı bir haber yorumda Arap ve Müslüman ülkelerin Çin işgal yönetiminin Uygur Müslümanlara yönelik politikalarına sessiz kaldığını vurguladı.

Haber-yorumda, İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan adı açıklanmayan bir yetkilinin şu sözlerine yer veriliyor.İİÖ.’nin ismi açıklanmayan yetkilisinin “ Çinliler, İsterse bin Muhammed’i öldürsünler, isterse Muhammed’i doğurmak isteyen binlerce kadını zorla kısırlaştırmış olsunlar. Ya da doğmak üzere olan Muhammed’i alıp götürsünler,.Yeter ki bize ancak bize karşı ayrımcılık yapmasınlar ve sembollerimiz ile dalga geçerek onları aşağılamasınlar. yın veya kutsal sembollerimize karşı ayrımcılık yapmasınlar. Bunların hiç birisu önemli değildir. Açıkçası bizim Çin ‘in ürettiği kıyafetlere ihtiyacımız vardır. Mekke’de hac ve umre yaparak Ülkelerine dönen Müslümanların ülkelerine hediye olarak götürecekleri Seccade,çeşitli halılar,Kabe resimleri vebenzeri hediyelik eşyalar bizim için olmazsa olmazlardardır. Ülkemize gelen Ziyaretçilere bu hediyelik eşyaları satmak için bunları Çin’den temin etmemiz gerekir.” ifadelerini kullandığı yazdı.

Ayrıca Arap gazetesi Al-Hudud’a göre, ” İslam dünyası, Fransa’daki İslama hakaret eden resimlerin yayınlanmasından sonra meydana gelen şiddetli çatışmaların ardından Komünist Çin’in dünya çapında iki milyar Müslümanın Uygur Müslümanlarının kaderine yönelik tepkisinden endişe duymuştur. ” sözlerine yer veriyor.

Gazete, bir Çinli yetkilinin ; “ Müslümanlar kendilerine karşı yayınlanan bir resme bu kadar galeyana gelirlerse bizim Uygur bölgesinde yaşayan Müslüman Uygur kadınlarını zorla kısırlaştırdığımızı duyarsa buna karşı nasıl bir tepki verir ?Bu konuda çok endişeliyiz.Ama Müslüman dünyası yetkililerinin Çin devletinin işlerine karışmak istememesinden de son derece memnunuz.” ifadelerini de haber yorumunda dile getiriyor.

İslam İşbirliği Örgütü Diplomatından Vicdansızca ve Sapık Sözler

AL HUDUT Gazetesi Cidde merkezli İslam İşbirliği Örgütünde görevli Arap Görevlilerin isimlerini açıklamadan bir Müslüman diplomatın şu cahilce ve sapkın şu sözlerini de yer veriyor : ” Uygurlar bizden çok uzaklarda ve bizden başka bir dünyada yaşıyorlar. Onlara ait haberleri zaman zaman batı medyasında rastlıyoruz. Açık söylemem gerekirse,biz onların saygıya layık ve gerçek Müslüman olup olmadıklarını bilmiyoruz. Kurani Kerim bize Bid’atcılardan gelen haberlerin doğru olup olmadığıni öğrenmemiz için kanıtlamamızı emrediyor. Biz,Komünist Çin’in iddialarının “PAK VE TEMİZ” olduğuna ve diğer söylemlerine inanmaya mecburuz.Eğer Çinlilerin Uygurlar hakkında yalan söylemişlerse öldürülen Uygurlar şehit olmuş olurlar ve Allah onlara rahmet eder.” dediğini aktardı.

İslam İşbirliği Örgütü Çin’in Müslüman Uygurlara Yönelik Soykırım Cinayetlerine Kayıtsız

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI'NIN YAPISAL ORGANİZASYONU - İslam İşbirliği  Teşkilatı | İlim ve Medeniyet

Müslümanaların sorunlarına ilgi göstermesi ve onlara destek vermesi asli görevlerinden olan İslam İşbirliği örgütü(İİÖ) Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım uygulamaları ile Çin tipi Toplama kamplarında milyonlarca Müslüman Türkün haksız ve hukuksuz olarak hapiste tutulması. Uygurların İslam dini kimliğine saldırdırması ve dinlerini inkara zorlanması,Müslüman Uygur kadınlarını zorla kısırlaştırılması, Uygur gençlerini Çin’in iç kesimlerindeki fabrikalara transfer edilerek Köle/İşçi olarak zorla çalıştırılması ve bütün bu inisanlık dışı uygulamaların her gün dünya medyasında açık ve ayrıntılı olarak yer almasına rağmen, bu ülkedeki diğer ağır insan hakları ihlallerine karşı kayıtsız kalarak susması Doğu Türkistan Müslümanları ile islam dünyası kamu oyunda sürekli eleştiriliyor ve protestolara sebep oluyor.

Hıristiyan Batı Dünyası Doğu Türkistan’daki İnsani Krize Daha Duyarlı

İslam dünyasının Çin’in Doğu Türkistan Müslümanlarına yönelik insanlık dışı uygulamalarına karşı suskunluğu tercih ederken,Pakistan,Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri(BAE) başta bir çok müslüman ülkeler Komünist Çin’in Müslümanlara karşı soykırım cinayetlerini destekleyen kararlara imza atarak Müslümanlara ihanet ediyor.

Buna karşılık bir çok Hırıstiyan Batı ülkeleri Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki baskıcı ve soykırımcı politikalarına karşı çıkıyor ve sürekli Çin’i protesto ediyor ve bu baskılara son verme çağrısında bulunuyorlar.

Çin’in baskıcı politikalarına sürekli olarak karşı çıktı. Bununla birlikte, Müslüman ülkelerin büyük çoğunluğunun hükümetleri Çin’e destek verdi veya görmezden geldi.

Son zamanlarda pek çok Müslüman lider, Fransa’da Peygamberimizi hicveden bir resminin yayınlanmasına “İslam’a Saldırı olarak nitelendirerek tepki gösterdi ve ağır biçimde kınadı.Bu resimleri çizen ve yayınlayanların cezalandırılmasını talep eden açıklamalar yaptılar.

İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Ortadoğu Barış Planı hakkında olağanüstü  toplantı | ŞARKUL AVSAT

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI

İslam Dünyasını küresel düzeyde temsil eden bu örgüt,Kudüs’teki Haremi Şerif’in 1969 yılında bir Yahudi fenatik saldırgan tarafından yakılması üzere Suudi Arabistan’in merhum Kralı Kral Faysal’in öncülüğünde İslam Konferansı adı ile kuruldu.  2015 yılı itibarıyla Suudi Arabistan, Türkiye, Pakistan ve Bahreyın dahil toplam nüfusu 1,8 milyardan fazla olan 49 Arap ve Müslüman ülke örgütün üyesidir.

Örgüt, kendisini “Müslüman dünyasının ortak sesi ve Uluslararası barış ve uyumu teşvik etmek ruhuyla Müslüman dünyasının çıkarlarını korumak ve bu uğurda çalışmak” olarak tanımlıyor.

Kaynak:https://alhudood.net/38321/ Özgür Asya radyosu internet sayfası /Uygurca)

Share
177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ