logo

trugen jacn
22 Aralık 2014

ÜLKÜ OCAKLARI UYGUR TÜRKÜ KARDEŞLERİ İÇİN TÜRKİYE ÇAPINDA AYAKTA .. (lV. BÖLÜM)

Olcay Kılavuz
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz  05 Aralık 2014 tarihinde yaptığı basın açıklanması ile Tayland’da Bulunan 300 Uygur Türk’ünün Ülkemize Alınması İçin Başlatılan İmza Kampanyası ve çeşitli etkinler bütün Türkiye genelinde genişleyerek ve artarak devam ediyor.

Ülkü Ocakları'ndan Uygur Türkleri İçin İmza Kampanyası

KAHRAMANMARAŞ- ELBİSTAN  Ülkü Ocakları, İlçe başkanı Murat  Kılınç’in İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı Uzun Çarşı girişinde yaptığı basın açıklaması ile imza kampanyasını başlattı. Başkan Kılıç konuşmasında,” Doğu Türkistan‘da Çin zulmünden kaçarken Tayland‘da yakalanan 300 Uygur Türk’üne Türkiye‘de sığınma hakkı verilmesi amacıyla imza kampanyası başlattıklarını, ,İşgalcı Çin’in UYgur Kardeşlerimize sistematim baskı ve işkenece uyguladığı belirterek “Uygur Türklerinin haklı davalarında asla yalnız  değillerdir.ifadesini kullandı. İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı Uzun Çarşı girişinde ‘300 Uygur Türk’ü, Türkiye‘ye Gelsin’ sloganı ile açılan standa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

MHP Elbistan ilçe Başkan Adayları’nın da destek verdiği kampanya hakkında açıklama yapan Ülkü Ocakları Elbistan İlçe Başkanı Murat Kılınç, Çin‘deki zulümden kaçarken yakalanan 300 Uygur Türkü’nün yeniden Çin‘e iade edilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Didim Ülkü Ocaklarından Uygur Türkleri İçin İmza Kampanyası

AYDIN- DİDİM  İlçesi  Ülkü Ocakları Başkanı A.Türkes ve kalabalık bir topluluğun katıldığı imza kampansı İlçe Başkanı Türkes’in basın açıklaması ile başladı. Tayland‘da esir tutulan 300 Uygur Türk’ünün Türkiye‘ye getirilmesi için imza kampanyası düzenledi. MHP Didim İlçe kongresinin gerçekleştirildiği Ticaret Odası Kültür Merkezi içerisinde açılan stantla UygurTürkleri için imza kampanyası düzenlendi. İmza kampanyasına kongreye gelen partililer ile davetliler kayıtsız kalmayıp kampanyaya destek  verdiler.300 UYGUR TÜRK'Ü İÇİN İMZA KAMPANYASIZONGULDAK  Ülkü Ocakları  Başkanı’nın Zonguldak Vergi Dairesi önünde yaptığı basın açıklaması ile, Doğu Türkistan‘da Çin zulmünden kaçarken Tayland‘da yakalanan 300 Uygur Türküne Türkiye‘de sığınma hakkı verilmesi için imza kampanyası başlattı.Zonguldak Vergi Dairesi önünde ‘300 Uygur Türk’ü Türkiye’ye gelsin’ sloganı ile açılan standa Zonguldaklı vatandaşlar ise büyük ilgi gösterdi. İmza kampanyasına destek veren Hasan Aydemir “Soydaşlarımız öldürülmesin Türkiye sahip çıksın Suriyeliler, Iraklılar alınıyor da niye bizim Uygur Türklerimiz alınmıyor Türkiye’ye ülkemizde onlara yer yok mu, var, kampanyaya imza attım Türkiye’ye gelmelerini istiyorum. İstiyorlarsa bir daire veririz onlara Zonguldak’ta” dedi.

Bursa- Mudanya Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Altılar,”300 Uygur Türkü Türkiye’ye Gelsin” imza kampanyasını bir basın açıklaması ile halka duyurdu. Başkan Kılıç,Doğu Türkistan’daki soydaşların soykırıma tabi tutulduğunu, Türk milletinin izlerinin Doğu Türkistan topraklarından silinmeye çalışıldığını belirtti. Kadın, çocuk ve yaşlıların da aralarında bulunduğu 300 civarındaki soydaşın Çin’e iadesi durumunda vahşice idam edileceklerinin aşikar olduğunu ifade eden Altılar, “Zulme uğrayan Müslüman Türk olduğunda tüm dünya ‘lal’ olsa, sözde insan hakları havarileri kınamaktan bile aciz kalsa da Uygur Türkleri haklı davalarında asla yalnız değillerdir. Soydaşlarımızın yanında her zaman ve her şartta, her bir neferi engin yürekli ve çelik iradeli olan Ülkü Ocakları vardır.” diye konuştu.300 Uygur Türk’ün Türkiye‘ye alınması için hafta içerisinde başlattığı imza kampanyası ile ilgili ocak binasında basın açıklaması yaptı.

Bartın'da 300 Uygur Türkü İçin İmza Kampanyası Başlattılar

Bartın Ülkü Ocakları, Tayland‘da bulunan 300 Uygur Türkü’nün Türkiye‘ye alınması için Hükümet Caddesi’nde imza kampanyası başlattı. Tayland‘da bulunan 300 Uygur Türkünün ülkeye getirilmesi için Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi’nin ülke çapında başlattığı imza kampanyaları, Bartın Ülkü Ocakları tarafından da başlatıldı. Hükümet Caddesinde oluşturulan imza standına çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. İmza kampanyasına katılan Hüseyin Afşin, “Ülkemize diğer komşu ülkelerden kaçan insanlar kabul ediliyorsa, 300 Türk kardeşimizin de Türkiye kapısını açması ve sahip çıkması lazım” dedi .

Ülkü Ocakları’ndan Uygur Türkleri için imza kampanyası Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Serkan Tunçbilek, yarım asrı aşkın bir süredir, komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik zulmün sistematik olarak devam ettiğini, bölgede yaşayan soydaşlarımızın bir soykırıma tabi tutulduğunu ve Türk milletinin izlerinin Doğu Türkistan topraklarından silinmeye çalışıldığını söyledi.  Çin işgal yönetiminin uyguladığı basın ve internet sansürü ile bölgede yaşanan dramı dünya kamuoyundan gizlediğini kaydeden Tunçbilek, “Vatanlarını ve hatıralarını geride bırakarak, Çin’in zulmünden kaçan soydaşlarımızın göze aldıkları riskler bile ne denli ağır bir baskının yaşandığını göstermektedir. Yaklaşık bir ay önce Tayland üzerinden, Çin’in zulmünden kaçmaya çalışan 300 civarında soydaşımız, yetkililer tarafından ormanlık bir arazide bulunmuşlardır. Her gün yeni bir can pazarının yaşandığı Doğu Türkistan’ı, terk etmek zorunda kalan bu soydaşlarımız, Tayland’da ormanda kaldıkları süre zarfında açlığa, hastalıklara ve vahşi doğaya karşı adeta bir ölüm kalım savaşı vermişlerdir. Tüm bu imkansızlıklara rağmen yaşamayı başaran soydaşlarımız için bazı medya organlarında da belirtildiği gibi yeni bir tehlike söz konusudur. Taylandlı yetkililere Türkiye’ye sığınmak istediklerini belirten soydaşlarımızın, Çin’e teslim edilebileceği konuşulmaktadır” diye konuştu.

Afyon-Bolvadin Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İsmail Cebel, Uygur Türklerine Türkiye’de sığınma hakkı verilmesi amacıyla düzenlenen
imza kampanyası sonucu 2 günde binin üzerinde imza toplandığını açıkladı Bolvadin Ülkü Ocakları, Doğu Türkistan’da Çin zulmünden kaçarken Tayland’da yakalanan 300 Uygur Türk’üne Türkiye’de sığınma hakkı verilmesi amacıyla imza kampanyası başlattı. Toplanan imzalar Ülkü Ocakları Genel Merkezine gönderilecek.
Bolvadin ilçesinde Çarşı Meydanı’nda açılan, “300 Uygur Türk’ü, Türkiye’ye Gelsin” sloganlı imza standına yoğun ilgi gösterildi. MHP Bolvadin İlçe başkan adayı Selahattin Telli ve arkadaşları kampanyaya imza koyarak destek verdiler.

MİNNET VE TEŞEKKÜR  :Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı sayın Olcay Kılavuz Beg’ın Türkiye çapında başlattığı 300 Uygur Türkü’nün Türkiye’ye getirilmesi için imza kampanyasına destek veren bütün İllerimizin Ülkü Ocakları şube Başkanlarına,Yönetim Kurulu Üyelerine ve emeği geçen değerli Kardeşlerimize ve imzaları ile katkı  veren Aziz halkımıza en derin minnet ve şükranlırımızı sunarız. Allah Taala Hepinizden Razı Olsun.

  ” TAYLANDA’DAKİ 300 UYGUR TÜRKÜ MÜLTECİ İÇİN ÇİN’E İADE EDİLME TEHLİKESİ  SÜRMEKTEDİR. BU KARDEŞLERİMİZ DEVLETİMİZCE TÜRKİYE’YE ALINMADAN BU TEHLİKE ASLA ORTADAN KALKMAYACAKTIR. BU KARDEŞLERİMİZ ÇİN’E İADE EDİLİRLERSE MUTLAKA ÖLDÜRÜLECEKLERDİR. ÇÜNKÜ, DAHA ÖNCEKİ YILLARDA BUNUN ÖRNEKLERİ ÇOKÇA VARDIR. BUNUN UNUTMAYALIM VE AKLIMIZDAN HİÇ ÇIKARMAYALIM  ..!

UYGUR HABER VE ARIŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Etiketler: » » »
Share
2045 Kez Görüntülendi.