logo

trugen jacn
10 December 2016

TÜRKMEN KOMUTAN : HALEP’TE ÇİNLİ TERÖRİSTLER ESED GÜÇLERİNİN YANINDA ÇATIŞIYOR

Halep kuşatmasının Türkmen Komutanalarından Firas Paşa,Halep’te yaşananları  Tv.Net canlı yayınına bağlanarak anlattı.Firas Komutan Halep kuşatmasında PYD/YPG. saflarında  yer alan  Çinli Teröristlerin de Rejim güçleri saflarında kendilerine ve diğer muhaliflere karşı de savaştıklarını açıkladı.

firas paşa ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Halep kuşartması hakkında  bilgi veren Türkmen Komutan ,” Halep’te artık sivillerin sığınabileceği bir yer kalmadığını söyledi. Türkmen komutan, “Hafif yaralıları tedavi edebiliyoruz. Ağır hastalarımız ölümle karşı karşıya” dedi. Türkmen komutan, Esed güçlerine bir çok ülkeden destek verilirken Çinli askerin de Halep’te bulunduğunu söyledi. Komutan, Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Halep’in kuzey kırsalında yapılan operasyonlarda terör örgütü PKK/PYD’nin saflarında savaşan 2 Çinli askerin yakalandığını söyledi.

firas paşa ile ilgili görsel sonucu

Halep’te  Soykırım  Korkusu

Esed rejimi ve destekçilerinin Halep’e yönelik saldırıları her geçen gün daha da yoğunlaşırken, yüz binlerce sivil katliam korkusu taşıyor. Halepli sivillerin sığınabilecekleri sağlam bir yer ve kaçabilecekleri güvenlikli bir yol bulamadıkları için bombardıman altındaki Halep’te yaşam malzemelerinden yoksun,aç ve susuz bir durumda  kalmak zorunda kaldıklarını  de bildirdi.

Suriye'de Çinli Teröristler resmi ile ilgili görsel sonucu

Kaynak  : Yeni Şafak Gazetesi 10.12.2016

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
858 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ