logo

trugen jacn
18 Ağustos 2014
Genel

TÜRKİSTANLILAR OLARAK KENDİMİZE YÖNELİK “BİR ÖZ ELEŞTİRİ”

  Yıllar önce biz Türkistanlılar, Türkistan’ın değişik coğrafyalarından aç, susuz, yorgun, fakir bir halde Türkiye’ye, Suudi Arabistan’a, Avrupa’ya ve Amerika’ya hicret etmek zorunda kaldık. O zamanlar elimizde hiçbir şeyimiz yoktu. Sahip olduğumuz tek şey doruklarda gezen milli-manevi duygularımız ve birliğimizdi.

Ferhat AYNURAL

Ferhat AYNURAL

Hicretin üzerinden yıllar geçti. Bugün tokuz, zenginiz, her şeye sahibiz ama hicretin ilk yıllarındaki milli ve manevi duygularımız, hassasiyetlerimiz ve birliğimiz maalesef bugün yerlerde sürünmekte.

Dün biz Türkistanlıydık, fakat maalesef bugün Kazak, Kırgız, Özbek, Türkmen, Uygur ve Nogay olduk. Birliğimizi ve dirliğimizi kaybettik. Elbette bunlar bizim alt kimliklerimizdir bunu inkar etmiyoruz fakat bizler bu alt kimliklerimizi maalesef üst kimliğimiz olan TÜRKİSTAN’ın yerine koyduk. Bugün bir Kazak’ın bir Özbek’ten haberi yoktur, bir Kırgız bir Türkmen’in düğününe gitmez, Bir Uygur bir Kazak’ın cenazesine katılmaz. Bir millet olmamıza rağmen maalesef kalplerimiz de bile birbirimize yer yok. Bu ne derin bir gaflet ve uyku halidir. Ne zaman uyanacak ve aslımıza döneceğiz? Söyler misiniz?

Bugün STK’larımızın halleri içler acısıdır. Bölünmeyi daha da derinleştiren ve birliğimizin önündeki en büyük engel maalesef bazı STK’larımızdır. Bu bazı STK’larımız neden Türkistan Birliği için, Türkistan Halkı’nın Birliği için adımlar atmazlar? Neden bir araya gelip daha güçlü oluşumlar içerisine girmezler. Neden Türkistan Birliği için bir şeyler yapmak isteyen gençlerin önünü kesmek için hile ve desiselere yönelirler ve bu gençlere iftiralar atarlar?

Küçük olsun benim olsun mantığıyla hareket etmek Türkistan davasına ihanettir. Kendi egolarını başında oldukları dernek ve vakıflarda tatmin etmek isteyenlere hatırlatırım: HESAP GÜNÜ VAR…Unutmayın…

Bugün Türkistan bizi ilgilendirmiyor,
Bugün Türkistan’daki zulüm ve katliamlar bizi rahatsız etmiyor,
Bugün Türkistan’daki fakirlik, yoksulluk, cehalet umurumuzda değil,
Bugün gençlerimizin akıbeti ve eğitimleri bizim için bir önem arz etmiyor.

Bugün sadece kendimizi düşünüyoruz,
Bugün sadece kendi rahatımıza bakıyoruz,
Bugün sadece kendi zenginliğimiz için çalışıyoruz,
Bugün sadece kendi çocuklarımızın eğitimiyle ve geleceğiyle ilgileniyoruz,

Bugün ipek elbiselerimizin içinde, klimalı ve lüks evlerimizde, son model arabalarımızda, yazlık ve kışlıklarımızda rahat ve konfor içerisindeyiz.

Hiç ardımıza bakıp, bizler ne için hicret ettik ve bugün hicretimizin ruhuna uygun bir hayat içerisinde miyiz diye düşünüyor muyuz acaba?

Coğrafyamızın ve halkımızın bir kısmı esaret altındayken ve her gün onlarca insanımızın canı, malı ve namusu gasp edilirken bugün bizler neyle meşgulüz?

Hiç ölmeyecek ve hesap vermeyecek gibi sadece dünya için çalışmak ne demek?

Türkistan Halkını birleştirmek yerine Kazak, Kırgız, Özbek, Türkmen, Uygur, Nogay diye bölmek ve ayırmak ne demek?

Bu ne gaflet? Bu ne hıyanet? Bu ne ruhsuzluk?

Bugün halkımızın bir kısmı zulüm altındaysa bunu kendi gafletimizde aramamız gerekmektedir. Düşmanımız gücünü, bizim gafletimizden, namertliğimizden, ittifaksızlığımızdan almaktadır. Birlik olamadığımız müddetçe de güçlü olmaya ve halkımıza zulüm etmeye devam edecektir.

***

Buradan ilan ediyorum ki; şahsım olarak hayatımı, Genç Türkistanlılar Hareketi olarak hayatımızı;

Türkistan Halkı’nın birliğine,
Halkımızın arasındaki fitne-fesadı yok etmeye,
Toplumumuzun cehaletten ve fakirlikten kurtulmasına,
Gençlerimizin eğitimlerine,
Milletimizin tekrar dünyaya ilim ve medeniyet yayan bir millet olmasına adayacağım ve adayacağız.

***

Dualarınızı şahsım ve “Genç Türkistanlılar Hareketi” mensupları üzerinden eksik etmeyiniz.

Selam ve Dua ile…

Kaynak  :  http://www.turkistanhaber.com/makale/ferhat-aynural/bir-turkistanli-olarak-kendimize-yonelik-bir-oz-elestiri/28.html

Etiketler: » »
Share
910 Kez Görüntülendi.