logo

trugen jacn
24 Aralık 2014

TÜRK OCAĞI ÇORUM ŞUBESİ,GENÇLİK KOLLARINDAN , ÇORUM ÜLKÜ OCAĞI’NCA YÜRÜTÜLEN İMZA KAMPANYASINA ANLAMLI BİR DESTEK..!

Çin’e tepki, Doğu Türkistan’a destek

 

EROL TAŞKAN 

Türk Ocağı Çorum Şubesi Gençlik Kolları, 300 Uygur Türkü’nün Çin’e teslim edilmemesi ve Türkiye’ye kabul edilmesi için Çorum Ülkü Ocağı tarafından yürütülen imza kampanyasına anlamlı bir destek verdi.

Dev gök bayrakla birlikte Hürriyet Parkı önünde toplanan Türk Ocağı üyeleri, yaptıkları basın açıklamasının ardından, kalem kırarak Çin’in uygulamalarının ve kararlarını protesto etti.

Çorum Türk Ocağı Gençlik Kolları Başkanı M. Yavuz Ünlü, yaptığı basın açıklamasında, dünyanın Doğu Türkistan’da yaşanan zulme sessiz kalmasını eleştirerek, bu zulme dur denilmesi gerektiğine işaret etti.

Ünlü, basın açıklamasında da hazır bulunan Çorum Ülkü Ocağı Başkanı Ahmet Hattab İmal’e teşekkür ederek, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’na ve Çorum İl Başkanı’na bu davaya sahip çıktıkları ve imza kampanyası başlattıkları için Çorum Türk Ocağı adına özellikle teşekkür ediyorum. O listeye Türk Ocağı’nın imzasını atmakla gurur duyacağız. Kim zulmün, zalimin karşısında ve mazlumun yanındaysa biz de Türk Ocağı olarak onun yanında olacağız.” dedi.

Açıklamaya katılan daha sonra imza standını da ziyaret ederek, imzalarıyla da kampanyaya destek verdi.

Kaynak :   http://www.corumhakimiyet.net/Detay/53126/cin-e-tepki-dogu-turkistan-a-destek.aspx#.VJrcnsgKB

Etiketler: » » »
Share
1008 Kez Görüntülendi.