logo

trugen jacn

TÜRK KÜLTÜRÜNÜN SOYKIRIMCISI ÇİN ÇIRAĞAN SARAYI’NDA ” KÜLTÜR RESEPSİYONU ” VERDİ

İşgali altındaki Doğu Türkistan’da yüzlerce yıllık Türk-İslam Kültür varlıklarını yakarak,yıkarak tahrip ederek kültür katliamı yapan Çin işgal yönetiminin İstanbul’daki Başkonlosu utanmadan,sıkılmadan ve arlanmadan büyük bir Pişkinlikle Sözde Kültür Resepsiyonu verdi.Resepsiyonda Türkçe olarak bastırılan ÇKP Yalanlarının bir toplamı olan broşörde Çin’in Doğu Türkistan’da terörle Mücadelesı başlığını atma yüzsüzlüğünden de geri kalmadı. Halbuki Doğu Türkistan’ı zorla işgal eden,bu ülkenin zenginliklerini gasp ederek çalan ve Çin’e taşıyan Çin.bu zenginliklerin bir kısmını ülkenin kalkınması ve Türk halkının refahı için kullanılmasını ve adalet talep eden Türklere ÇKP devlet terörü kullanarak onları katletmeyi devlet terrörü estirerek sürdürüyor. Halbuki Doğu Türkistan’daki gerçek terörün icracısı ve baş sorumlusu ÇKP İşgal yönetimidir.

Çin'in Ankara Büyükelçiliği'nden Çırağan'daki resepsiyonda skandal broşür

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in Ankara Büyükelçiliği, Çırağan Sarayında, milletvekilleri, bürokratlar, Sivil Toplum Kuruluşları, gazeteci ve akademisyenlerin de bulunduğu bir resepsiyon düzenledi.

Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nden Çırağan’daki resepsiyonda skandal broşür
Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin Çırağan’da milletvekilleri, bürokratlar, gazeteci ve akademisyenlerin de bulunduğu resepsiyonda Uygur Türklerinin aslında Türk olmadığını iddia eden broşürler dağıttığı ifade edildi.
koncuk1.jpg

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk,  resepsiyonda dağıtılan “Xinjiang’da Kültürün Korunması ve Geliştirilmesi” adlı kitapçığı paylaştı.

Paylaşılan kitapçıkta Uygur Türklerinin aslında Türk olmadığı, Doğu Türkistan’ın tarihte de Çin vatanı diye yazılmış olduğu görüldü. Kitapçıkta geçen cümlelerde şu ifadeler yer aldı;

“Uygur etnik grubu uzun bir göç ve etnik bütünleşme süreci sonunda oluşmuştur; Türklerin torunları değillerdir. Uygurların asıl ataları Sui ve Tang Hanedanları sırasında Moğol Yaylasında yaşayan Ouigour halkıdır.

Song Hanedanı’nda (960-1279), Batı Bölgelerinin yerel rejimleri merkezî yetkililere haraç ödedi. Rejimlerden biri olan Gaochang Uygur Krallığının Kralı, Song Hanedanını “Amca” olarak onurlandırdı ve kendisini Batı Bölgelerinde “Yeğeni” olarak adlandırken Karahan Krallığı Song Hanedanına haraç ödemek için birçok kez elçileri gönderdi.”

koncuk2.jpg

Koncuk, sosyal medya hesabından, kitapçığa kimsenin itiraz etmediğini belirtti.

İsmail Koncuk, Twitter’dan yaptığı açıklamada broşürlere tepki göstererek, “Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin Çırağan’daki resepsiyonuna kimler katıldı bilmiyorum. Basında şu fotoğraf kullanılmış.”Uygurlar Türk değil” gibi içinde bir çok yalan olan broşürü kimse okumadı mı, okuduysa Uygur Türküne yapılan bu soysuzluğu sineye mi çekti? Açıklama bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : https://www.gunboyugazetesi.com.tr/cinin-ankara-buyukelciliginden-ciragandaki-resepsiyonda-skandal-brosur-55622h.htm

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
255 Kez Görüntülendi.