logo

trugen jacn

TİBETLİ VE UYGURLARIN KATİLİ CHEN, LONDRA’DA BİLBOARDLARDA TEŞHİR VE LANETLENDİ

Tibet’teki insanlık dışı acımız ve vahşi uygulamaları ile Tibet Canisi olarak anılan ve 2016’dan beri ÇKP Faşizminin Urumçi Gestaposunun Başkatılı ve vahşi ve acımasız ve vahşet derecesindeki cinayetleri ile korku ve terör estiren ÇKP Bölgesel Genel Sekreteri Chen Quanguo’nun ressimleri Landra’da karşı reklam panolarında teşhir edilerek en güçlü ve şiddetli şekilde protesto edilerek lanetlendi.

Uyghur-Tibet repression: Billboards put up in London against China’s Chen Quanguo | Indiablooms - First Portal on Digital News Management

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYH

2011- 2016 yılları arasında Tibet ve ve 2016’dan itibaren Doğu Türkistan’da ÇKP Bölgesel Genel Sekreteri olarak Çin devlet terörü estiren Tibetililer ile Doğu Türkistan Türklerinin işkenceci ve katili Chen Quanguo’nun resimleri başkent Londra’daki reklam panolarına asılarak teşhir edildi. Sloganlarla tutuklanarak yargılanması talep edilen sloganlar da panolarda yer aldı.

ANI Ajansının bildirdiğine göre İngiltere’de yaşayan Tibet ve Uygur Aktivistler gurubu bir açıklama yaparak Birleşik Krallık yönetiminden bu ÇKP’nin İşgalindeki Doğu Türkistan ve Tibet’te yaşayan azınlık olarak tanımlanan halklara yönelik cinayetlerini görmesini ve zulüm ve soykırımın durdurulması için Uygurlara ve Tibet topluluklarına yönelik baskı için Çin liderliğine karşı harekete geçme çağrısında bulundular.

Haber ajansının bildirdiğine göre Chen, Tibet’teki acımasız güvenlik aygıtının arkasındaki kişi ve Sincan’daki bir milyondan fazla Uygur azınlığı hapseden kampların arkasında bir beyin olarak görülüyor.

ÇKP’nin 19. Politbüro üyesi Chen Quanguo’nun gelecekte Merkezi Çin Yönetim’in kontrolünü ele geçirmesi bekleniyor.

Temmuz ayında İngiltere, insan haklarını ihlal eden rejimlere karşı yeni Magnitsky tarzı yaptırımlarını uygulamaya koydu. ANI’nin bildirdiğine göre, tüm dünyada “son yıllardaki en kötü insan hakları ihlalleri ve istismarcı uygulamalarına karışan 49 kişi ve örgütü seçtiğini bildirdi.

Haber ajansının bildirdiğine göre Chen, son yıllarda Tibet ve Doğu Türkistan’ı yönetmiş olan en acımasız Çinli liderlerinden biri olarak tanınıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin’in Uygurlara ve Çin’deki diğer Müslüman azınlıklara yönelik muamelesine yoğun bir şekilde yaklaşan Çin’in uygulamalarını ‘yüzyılın lekesi’ olarak nitelendirmişti.

ABD.Dışişleri Bakanı Pompeo : Çin’e Karşı Harekete Geçme Zamanı

Pompeo Cuma günü yaptığı resmi açıklamada, ABD’nin, Müslüman azınlıklara kötü muamelede bulunduğu için Çin hükümetine karşı harekete geçme konusunda dünyaya liderlik ettiğini söyledi.

“Çin Komünist Partisi’nin Çin’in Sincan, Çin’deki Uygurlara ve diğer Müslüman azınlıklara yönelik insan hakları ihlalleri, yüzyılın lekesi olarak sıralanmaktadır. Trump Yönetimi, dünyanın ÇHC’nin sürekli baskı kampanyası, kitlesel keyfi gözaltı kampanyasına somut maliyetler getirme çabasına öncülük etmiştir. müdahaleci gözetim, zorla çalıştırma, zorunlu nüfus kontrolü, biyometrik verilerin istem dışı toplanması ve bu grupları hedefleyen genetik analizler. “

Pompeo, Trump yönetiminin ÇKP’ye bağlı paramiliter bir organizasyon olan Xinjiang Production and Construction Corps’a (XPCC) yaptırım uygulama kararını açıkladı.

“9 Temmuz 2020’de Amerika Birleşik Devletleri, Sincan Üretim ve İnşaat Kolordusu’nun (XPCC) mevcut Birinci Taraf Sekreteri Chen Quanguo’yu, Sincan’daki ciddi insan hakları ihlaliyle bağlantısı nedeniyle atadı. Bölgeye gelişinin ardından Chen Quanguo Uygurları ve diğer etnik azınlıkların üyelerini hedef alan kapsamlı bir gözetim, gözaltı ve beyin yıkama programı uygulamaya başladı. XPCC, bu önlemlerin uygulanmasına doğrudan dahil oldu. Bugün, ABD XPCC’ye yaptırımlar uyguladı.

Kaynak https://www.indiablooms.com/world-details/SA/26989/uyghur-tibet-repression-billboards-put-up-in-london-against-china-s-chen-quanguo.

Share
315 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ