logo

trugen jacn

SP.GENEL BAŞKANI K.MOLLAOĞLU: ÇİN ZULMÜNÜ İNKAR EDENLERDE KOMÜNİST MANTIĞI VAR !

Saadet Partisi(SP)Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu Doğu Türkistan’da Çin zulmü yoktur, diyenlere çok sert tepki gösterdi. Hükümete de ” Biz, bugün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nden, Çin’e karşı, oradan gelecek birkaç milyar dolara tamah ederek, geri durmamalarını mutlaka bu konuyu gündeme getirip, Çin’i Müslüman Türklere baskı,zulüm ve soykırım uygulamaları konusunda geri adım atmaya mecbur bırakmalarını bekliyoruz.” çağrısında bulundu.

Karamollaoğlu'ndan çok sert Doğu Türkistan tepkisi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in Doğu Türkistan’da zulüm uygulamadığını savunanlara tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümete ve vatandaşlara da çağrıda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen il başkanları ve il müfettişleri toplantısında açıklamalarda bulundu.

Gündemdeki konulara ilişkin konuşan Karamollaoğlu, Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne dair sözler sarf etti. 

Saadet Partisi İl Başkan ve Müfettişleri toplantısı resimleri ile ilgili görsel sonucu

“TAM BİR KOMÜNİST MANTIĞIYLA BUNA YUMUŞAK YAKLAŞMAK MÜMKÜN MÜ?”

Doğu Türkistan’da zulüm olmadığını savunanların olduğunu söyleyenler olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, “Ancak hükümetle el ele kol kola birlikte bu ülkeye zarar vermeye çalışanlardan bazıları da; “Aslında Çin’de ne demek baskı, zulüm; tam tersi bu adamlar eğitiliyor” diyor, evet senin kafanda! Tam bir komünist mantığıyla! Buna yumuşak yaklaşmak mümkün mü? Allah aşkına ya!” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Doğu Türkistan’daki insanların kamplara doldurulduğunu ve inançlarından uzaklaştırıldıklarını söyledi.

HÜKÜMETE ÇAĞRI: ÇİN’E GERİ ADIM ATMAYA MECBUR BIRAKIN

Toplama kampında bulunanların ailelerinin yanına da Çinli erkeklerin yerleştirildiğini belirten Karamollaoğlu, hükümete de çağrıda bulundu. Hükümetin konuyu mutlaka gündeme getirip Çin’i geri adım attırması gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Biz, bugün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nden, Çin’e karşı, oradan gelecek birkaç milyar dolara tamah ederek, geri durmamalarını mutlaka bu konuyu gündeme getirip, Çin’i bu konuda geri adım atmaya mecbur bırakmalarını bekliyoruz.” dedi.

“FERTLER OLARAK BİZİM ÜZERİMİZE DE DÜŞEN BİR VAZİFE VAR”

Çin’i Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği zulümlerden geri adım attırma noktasında hükümete çağrıda bulunan İşcan, fertlere düşen bir vazife de olduğunu dile getirdi. Vatandaşların Çin malı almaması gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Fertler olarak bizim üzerimize de düşen bir vazife var, gücümüzün yettiği kadarıyla bütün Çin mallarına biz kendimiz bir tahdid koymalıyız, satın almamalıyız, dikkat etmeliyiz. Bugünün savaşları evet, silahlarla da yapılıyor ama en güçlü savaş, ekonomik sahada yapılan savaştır. Bunu da hepimiz biliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kaynak :https://www.yenicaggazetesi.com.tr/karamollaoglundan-cok-sert- dogu-turkistan-tepkisi-263383h.h

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
881 Kez Görüntülendi.