logo

trugen jacn

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI TEMEL KARAMOLLAOĞLU : DOĞU TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR

''Asıl meselelerimiz konuşulmuyor''

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Saadet Partisi(SP)Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İslam alemi perişan.Doğu Türkistan kan ağlıyor.Doğu Türkistan’da tam bir soykırım yaşanıyor açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Kurban bayramı dolayisiyle Partisinin Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında iç ve dış olayları gündeme taşıdı ve değerlendirmerde bulundu.

İslam Dünyası ve Türk-İslam dünyasının en mazlum ve mağduru dindaşları ve dildaşları tarafından öksüz ve yetim bırıkalan Doğu Türkistan’ı özellikle gündeme taşıyarak çarpıcı açıklamlarda bulundu .

Sayın Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu şunları ifade etti ;


İslam Alemi Perişan Doğu Türkistan Kan Ağlıyor
.

Kurban Bayramı’nı bizim gibi idrak eden İslam ülkelerin de unutmamamız gerekiyor. Ne yazık i İslam âlemi kan revan içinde. Neredeyse çatışma olmayan yer kalmadı. Neredeyse herkes çatışmaya muhatap oluyor bu da insanların acı çekmesi manasına geliyor. Bizim açlıktan sefaletten sıkıntı çeken mazlumlar da el uzatmamız lazım. Birçok yardım kuruluşumuz bu konuda gayret gösteriyorlar Arakan’dan Yemen’e.

” Kurban Bayramı Yeni Bir Başlangıca Vesile Olsun

Kurban’dan bahsederken şu hususu da vurgulamak istiyorum. Uygur bölgesi giderek artan endişelerle gündemimizde yer alıyor. Çin’in burada yaptığı zulmü kabul etmek mümkün değil. Burada tam bir  soykırıma gidiliyor, kimlikler değiştiriliyor. Efendim sosyal entegrasyon kampları kurulmuş milyonlarca insandan bahsediliyor. Allah’tan korkun, Çin’in bu tavrı sebebiyle Türkiye’den gık çıkmıyor. Tam tersi belirli çevreler Çin bir şey yapmıyor bu konu nereden çıktı diyorlar? Böyle konuşursanız yarın bunun vebali bütünüyle omuzlarınıza yüklenir. O insanlar Nazi kamplarındaki gibi yakılmıyor ama daha beterine maruz tutuluyor. “Çin, hızla büyüyen bir ülke; elbette ilişkilerimizi geliştirmek isteriz. Fakat; maddi menfaatler için orada işlenen suçlara rıza gösteremeyiz! ” şeklinde konuştu.

Kaynak : https://www.tv5.com.tr/haber/2646/asil-meselelerimiz-konusulmuyor.html?fbclid

Share
321 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ