logo

trugen jacn

PROF.ARIKOĞLU :ÇİN’İN YOK ETMEK İSTEDİĞİ SADECE UYGUR TÜRKLERİ DEĞİL,BÜTÜN TÜRKLER !

Ankara Hacı Bayram Veli Ün.Öğretim Üyesi ve ülkemizin önemli Halk Bilimi bilginlerinden Prof.Dr.Sayın Sayın Ekrem Barak Arıkoğlu Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarına karşı insanı,vicdanı,milli ve dini tepkisini sürdürüyor. Bir kaç yıl öncesinde Doğu Türkistan’ı de ziyaret eden Sayın Arıkoğlu Hocamız bugün itibariyle sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımında , ” Çinli işgalcılarca Yok edilen, kıyıma uğratılan, faşist muameleye tabi tutulan sadece Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur,Kazak,Kırgiz ve diğer Türkler değildir. Çin’in soykırımla dünyadan ebediyen yok etmek istedikleri Anadolu’daki, Kahramanmaraş’taki Helete’de ve dünyanın her hangi bir yerinde yaşayan tüm Türklerdir.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: Ekrem Barak Arikoglu, gökyüzü ve açık hava

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

GIÇ

Sosyal medya’da paylaşılan bir video gördüm. Videodaki Doğu Türkistanlı Uygur Kadın “bizi gıçımızdan bağladılar.” diyor.
Rahmetli Zeynep Ebem doktora gitmiş. Doktor fitil vermiş. “Bunu günde bir gıçına koyacan” demiş. Ebem üç gün fitili ayağına koymuş. Fakat herhangi bir faydasını görmemiş.
Uygur kadının ayağına prangalar vurmuşlar… 8 bin km uzakta da olsa da bizim Helete’de “gıç” yani ayak Doğu Türkistanlı Uygur’un dilinde aynı anlamda… Ben bilirim, Anadolunu’nun, Kahramanmaraş’ın, Helete’sindeki “gıç” Tıyanşan’da , Tanrı Dağlarında da aynı anlamdadır. Asıl mesele de budur. Yok edilen, kıyıma uğratılan, faşist muameleye tabi tutulan sadece Uygur Türkü değil. Anadolu’daki, Kahramanmaraş’taki Helete’dir. Neylersin Tanrı bize ağır yük yüklemiş. Bir ucu Pasifik diğer Ucu Adriyatik’te sınırlar koymuş. “Türk Oğlu bu sınırlardan sen sorumlusun. Buralarda adaleti, insanlığı, merhameti, düzeni sen sağlayacaksın” buyurmuş. Boynumuza ağır yük yüklemiş. Bu yükü kaldıracağımızı düşünmüş. Şimdi biz Anadolu’da bin yıldır özgür ve devlet olarak yaşayan biz Türklere “Bu yük bizim için ağır oldu ! ” demek yakışır mı?
Türk balası, Türk oğlu kendine gel, zaaflarından kurtul, özüne dön! Kim olduğunu, kimliğini hatırla. Atan Bilge Kağan dünyayı baz kıldı. Fakiri zengin kıldı, yersize yer verdi, evsize ev verdi. Adaletli oldu. Dünyayı eğitti, düz kıldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Uygur’un balası insan yavrusu değil mi? Hakkı yok mu anne babasının şafkat ve sevgisi ile büyümeye?

Türk oğlu uyan, Oğuz uyan kalın uykudan…

Doğu Türkistan’da Kardeşlerin İşgalci Çin tarafından sistemli bir şekilde yok edilmekte…

BUNU ASLA UNUTMA VE AKLINDAN DA HİÇ ÇIKARMA !

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ekrem Barak Arikoglu dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, sakal ve açık hava
Etiketler: » » » » » » » »
Share
580 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ