logo

trugen jacn

PROF.KOCAOĞLU : PERİNÇEK’İN ÇİN SAPLANTISI ONU “YALANA VE İNKARA”ZORLAMAKTADIR

Prof.Dr.Timur KOCAOĞLU ( Michigan Devlet Ün.Öğretim Üyesi-ABD)

İDEOLOJİK SAPLANTI BİR TÜR İNKAR VE HASTALIKTIR !

Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek gibi beyni belirli bir “…izm”li ideolojiye bağlı olanlar, durmadan ideoloji değiştirirler: o da geçmişte Marksist idi, sonra Maoist oldu, Maositliği bugün de bırakmadı, ancak kendisi şimdi “Kemalist” geçiniyor. Bütün bunlar kendi kafasına göre yarattığıdır !

Perinçek, Yarın başka geçerli bir ideolojiye saplanır: Daha yakınlardaki bir sözünde şöyle demişti “Atatürk de Stalin, Mao gibi büyük önderlerdendir!” Bu sözü de onun konuya nasıl beynindeki çok sayıdaki ideolojilere göre baktığını gösteriyor. Stalin ve Mao birer cani, kan dökücü katildirler, Atatürk’ü onlarla bir tutmak için ancak Perinçek gibi her şeyi ideolojik olarak düşünen biri için geçerli olur .

Doğu  Perinçek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Geçmişte Stalin’in 1937-1940’lardaki yüzbinlerce aydını öldürmesini savunan Perinçek, bugün Doğu Türkistan’daki Türklere (Uygurlar, Kazaklar, Kırgızlar…) uygulanan toplu kıyımlar, sürgünler, sözde Yeniden Eğitim kamplarda 2 milyon kişiye işkence yapılmasını, Türklerin ev içlerine Çinli konuk aileler yerleştirmesini, sokakların, evlerin biyolojik kameralarla kontrol edilmesine karşı Komünist Çin rejimini savunmaktadır.

“Uygurlar çok rahat, özgür yaşamaktalar, bu kıyımları Batılı ülkeler uyduruyor!” diyerek Çin’in Doğu Türkistan’daki soykırım uygulamalarını ve gerçekleri inkar etmektedir.

Doğu Perinçek ve benzerleri gibi beyninde ideolojik saplantıları olanlar için “YALAN SÖYLEMEK VE GERÇEKLERİ İNKAR ETMEK ” onun ve benzerleri gibi ideolojik saplantılı ve hastalıklı olanlar için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Yalan söylemek ve gerçekleri inkar etmek” onlara göre gereklidir!

Etiketler: » » » » » » » »
Share
756 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ