logo

trugen jacn

PROF.DR.KOCAOĞLU : AMELİA’NİN ÇIKIŞI ÇİN’E İNSANLIĞIN AYAKLANMASI VE BAŞKALDIRISIR !

PROF.DR.KOCAOĞLU : AMELİA’NİN ÇIKIŞI ÇİN’E İNSANLIĞIN AYAKLANMASI VE BAŞKALDIRISIR !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Ülkemizin önde gelen Türkologlarından Türkistanlı bilim insanı Prof.Dr.Timur Kocaoğlu ABD’lı genç gazeteci Ameila Pang’nin New York Times gazetesinde yayınlanan Çin’in Doğu Türkistan Türklerine karşı baskı, zulüm ve etnik soykırım cinayetlerini konu alan ” Çin’in Uygurlara yönelik Soykırımı Bana Köklerimi Hatırlattı ” başlıkla yazısını ” Bu yazı İnsanlığın Çin Soykırımına Karşı Bir ayaklanışı ve Başkaldırısıdır. ” sözleri ile değerlendirdi.

Halen ABD-Michigan Devlet Üniversitesinde çalışan Türkistanlı bilim insanı Prof.Dr.Timur Kocaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında Amelia Pang’in çarpıcı yazısı için şu ifadeleri kullandı :

Amelia Pang kendi Çinli yanına başkaldırarak kendisinin çok az olan Uygur yanını öne çıkaran bir genç gazeteci.

Amelia Pang Doğu Türkistan’da Uygurlara, Kazaklara ve başkalarına yapılan soykırıma karşı haykırıyor, Çin hükümetine korkusuzca karşı çıkıyor!

Ey Amelia Pang : Sendeki bu yürek (bende de dahil) kimsede yok hala !

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Amelia Doğu Türkistan’daki Çin’in etnik Baskısını Kitaplaştırdı

Anne tarafından Müslüman bir Uygur olan Amelia Pang’nin Çin’in işgalı altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik baskı,zulüm ve ırkı ayırımcılık ve etnik soykırım cinayetlerini konu alan bir kitap yazdığını ve bu kitabının de yakında satışa çıkarılacağını belirten Pro.Dr.Timur Kocaoğlu bir diğer paylaşımında da şunları bildirdi; “

Önceden Çinli olan sonra bir gün kendisini Uygur olarak hissetmeye ve duymaya başlayan Amelia Pang’in Çin ve Uygurlar ile ilgili kitabı 02 Şubat 2021’de ABD’de satışa sunulacaktır.

Fotoğraf açıklaması yok.

Çalışma kamplarında milyonlarca Müslüman tutuklulara ABD’deki alıcılar için Covid-19 maskeleri, bebek pijamaları ve insan takma saçı yaptırtılıyor…

Çıkacak Kitabının Orjinal adı : Made in China: A Prisoner, an SOS Letter and the Hidden Cost of America’s Cheap Goods.

Kitabın Türkçe Adı : ÇİN MALI: Bir Tutuklu, bir İmdat Mektubu ve Amerika’nın Ucuz Mallarının Maliyeti.

Yayınevi: Algonquin, $27.95 (288 sayfa) ISBN 978-1-61620-917-9

Amalia Pang’in Kitabından Bir Alıntı :

“Yakın yıllarda kendini Uygur olarak tanımlama bir ölüm-kalım konusu oldu. BM’nin de belirttiği gibi, Kültür soykırımı olarak başlayan iş tam soykırıma dönüştü. 2015 il 2018 arasında kişilerin zorla kısırlaştırılması ve bebek aldırma (kürtaj) ile iki büyük vilayetteki Uygurların nüfusu %84 azaltıldı. Çin devletine bu yetmedi, bir Uygur bölgesindek yerli hükümet doğum oranını 2020 yılına dek sıfırladı.(“0″ladı) !

Prof.Dr.Kocaoğlu : Çinvirüsü Covid-19 Aşısı ve Türkiye’de Satılan Çin Malı Maskeler ile ilgili Görüşlerini de şöyle açıkladı :

” Türkiye’de dağıtılıp yapılacak milyonlarca Çin malı Kovid-19 aşısında binlerce Uygur kanı var…

” Türkiye’de satılan ve dağıtılan Çin’de yapılmış her yüzlükte (yüz maskesinde) binlerce Uygur’un göz yaşı vardır.

Share
320 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ