logo

trugen jacn

FUTBOL FEDERASYONU’NDAN RİZESPOR’A DOĞU TÜRKİSTAN AYIBI : ASILAN GÖKBAYRAK VE DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKTÜR SLOGANINA CEZA !

Hamit GÖKTÜRK (UYHAM)

Türkiye Futbol Federasyonu PFDK. kurulu 29.12.2019 tarihinde Rize stadında ÇAYKUR-Rizespor ile Fenerbahçe arasında oynanan lig maçında Rizespor seyircilerinin ” Kötü ve Çirkin Tezahürat yaptığı ” iddiasi ile Çaykur Rizespor’a ceza yağdırdığı açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu PFDK.’nun ÇAYKUR-Rizespor’a verdiği ceza ile ilgili kararı aynen şöyle ; (https://www.tff.org/default.aspx?pageID=246&ftxtID=32756)

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.’nin, 29.12.2019 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KALE ARKASI DENİZ B, KALE ARKASI DAĞ B, C, MARATON C, D. VIP B blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

Resmi Twitter'da görüntüle

Asılan Gökbayrak ve Doğu Türkistan Türktür Sloganına Çok Kötü Ve Çok Çirkin Tanımlama

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kurumsal internet sitesinde yayınlanan ceza kararında atılan sloganlar ve asılan Gökbayrak için hir hengi bir açıkılama bulunumuyor ve buna dair ifadeler de geçemiyor. Ancak, maç sırasında stada asılan Çin İşgali altındaki Doğu Türkistan’ın Gökbayarak’ı ile atılan ” Doğu Türkistan Türktür-Türk Kalacaktır !” sloganından ” kötü,çirkin Tezahürat olarak ” tanımlaması Futbol Federasyonu PFDK.’nun bu gayriciddi bu kararının vicdanı,insanı ve ahlaki değerlerden ve gerçeklerden tamamen yoksun,duyarsız ve ruhsuz bir tavır içinde olduğununu bir göstergesi olduğu açıktır. Ayrıca Gökbayrak asan ve Doğu Türkistan’ın Türk Olduğu ve Daima Türk Kalacağı sloganlarını dillendiren vicdanlı, duyarlı ve yürekleri insan sevgisi ile dolu centilmen ve yiğit Rizeli Sporsever Kardeşlerimize karşı sarfettiği bu ifadelerin ÇOK ÇOK KÖTÜ VE HADDİNDAN FAZLA ÇİRKİN ve asla kabul edilemez olarak değerlendiriliyor.

29.12.2019 tarihinde Rize’de Çaykur-Rizespor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmada vicdanlı ve duyarlı Rizespor taraftarı seyircilerin İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerini gündeme getirerek tepki amacı Şanlı Albayrağımızın yanına Atatürk’ün önerisi ile 1933’de Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti’nin kabul ettiği Gökbayrak’ asmasını ve ” DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKTÜR-TÜRK KALACAKTIR !” sloganları ile mazlum Uygur Türkü Kardeşlerine desteklemesinin milli değerlerimize uygun ve centilmenlik ruhu taşıyan Sporcular ve sporseverler için barışçıl bir şekilde duygularının dışa vurumu olduğu kabul edilmeketedir. Bu nedenle verilen bu cezanın haksız ve hukuksuz olduğu da açıktır.

Türkiye Futbol Federasyonu PFDK.’nun Rizespor’a Verdiği Ceza yanlı ve Çifte standartlı ve aynı zamanda Adalet Normlarına Tamamen Aykırıdır.

Türkiye Futbol Federasyonu PFDK. Rizespor’a bu cezayı verirken geçtiğimiz yıl Beşiktaş Jimnastık Kulübü(BJK)’nun resmi sosyal medyası hesabından ÇKP Ordusunun Çin’in meşru hükümetini zorla yıkarak iktidarı bir askeri darbe ile ele geçirdiği ve bağımsız Doğu Türkistan Cumhuriyetini ÇKP İşgal Ordusunu kullanarak işgal ettiği tarih olan 01 Ekim tarihini kutlamasına hiç ses çıkarmadı.Ayrıca maç esnasında stadta Çin’in kuruluş yıldönümünü Türkçe ve Çince Sloganlarla tebrik eden elektronik yazıya da ses çıkarmadı. BJK. baskı,zulüm ve Türk soykırımını adeta görmemezlikten geldiği gibi tamamen siyasi ve ideolojik sporla asla ilgisi olmayan davranışları ile sporu siyasete alet etti. PFDK.Kurulu bütün bunları görmemezlikten geldi ve hiç ses çıkarmadı ve ceza da uygulamadı. PFDK’nun bu bir tavrı yanlı ve çift standartlı bir duruş olarak değerlendiriliyor. BJK’nün İşgalcı ve katliamcı Komünist Çin’i kutlaması ile Çin’in Türkiye’deki diplomatik Temsilcilerinin stadlara kadar gelerek siyasi rant elde etmek ve Çin’in Türklere yönelik soykırım uygulamalarını gizlemeye yönelik faaliyetleri ile ve sporla hiç bir şekilde ilgisi olmayan bu davranışlarına ses çıkarmasının nedeni merak uyandırıyor.

Türkiye Futbol Federasayonuna Sesleniyoruz ;

ŞANLI GÖK BAYRAK İKİZ KARDEŞİ ŞANLI ALBAYRAK’IMIZLA BİRLİKTE TÜM TÜRKİYE SEMALARINDA, EN KISA SÜREDE DE ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ DOĞU TÜRKİSTAN GÖKLERİNDE DALGALANMAYA DEVAM EDECEKTİR !

DOĞU TÜRKİSTAN KALUBELA’DAN BERİ MÜSLÜMAN VE TÜRK’TÜR VE EBEDİYETE KADAR TÜRK KALMAYA DEVAM EDECEKTİR !

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
645 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ