logo

trugen jacn
23 November 2019

KIRIM TÜRKLERİNİN MİLLİ LİDERİ SAYIN KIRIMOĞLU’NA SAYGI GECESİ DÜZENLENİYOR.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Kırım Tatarlarının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun doğumunun 76. yıl dönümü dolayısı ile Üsküdar Belediyesi ve Emel Kırım Vakfı ortaklığında “Kırımoğlu’na Saygı Gecesi” düzenleniyor. 23 Kasım 2019 Cumartesi saat 19.00’da Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek geceye, Türkiye’deki siyaset, fikir ve sanat dünyasından çok sayıda katılım olacağı bildiriliyor.

İSTANBUL’DAKİ SAYGI GECESİNE MUSTAFA ABDÜLCEMİL KIRIMOĞLU DA KATILACAK

Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan saygı gecesinin onur konuğu Kırım Tatarlarının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu olacak.

Gecede, ilk olarak; Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kırımlı, Kırımoğlu’nun mücadelesini değerlendiren bir konuşma yapacaklar.

Zafer Karatay protesto gösterileri resimleri ile ilgili görsel sonucu

Ardından, saygı gecesi kapsamında; yönetmenliğini Neşe Sarısoy Karatay’ın yaptığı “Kırımoğlu: Bir Halkın Mücadelesi” adlı belgesel gösterimi yer alacak.

Sonrasında, geleneksel Kırım müziklerinin yankılanacağı gecede; Metin Batur’un kemanı, Dilaver Osman’ın yorumu, Kırım Gelişim Vakfı müzisyenlerinin ve Kırım halk oyunları ekibinin gösterileri geceye renk katacak.

Ayrıca, gecede Kırımoğlu ve Kırım Türklerinin mücadelesi konulu fotoğraf sergisi de yer alıyor.

Celal İçten protesto gösterileri resimleri ile ilgili görsel sonucu


Etiketler: » » » » »
Share
1811 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ