logo

trugen jacn

KIRGİZİSTAN SEFERLERİ “ÇİNVİRÜSÜ”‘NDEN DURDU. ÇİN’DEN GELENLER KONTROL EDİLECEK

Kırgizistan’dan yapılan uçak seferleri askıya alındı.Urumçi üzerinden gelen Çinli yolcular ” Çin/Koronavirus” gerekeçesi ile kontrol edilecek ve bu Çin virsünü taşımayanların ancak giriş yapmalarına izin verilecek.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Kazakistan’dan ve Kırgizistan’ın Manas Uluslararası Havalimanı’ndan Urumçi aktarmalı gelen Çinli yolcuların koronavirüs nedeniyle kontrol edileceği duyuruldu. Kırgızistan’ın bu uygulamasının, dünyayı alarm durumuna getiren Çin’de ortaya çıkan virüs salgınına karşı olduğu öğrenildi.

Manas Uluslararası Havaalanı’ndaki sıhhi karantina merkezinin (UPC) uzmanları, sıcaklık ve şüpheli bulaşıcı hastalıklardan şüphelenilen insanların mesafesini belirlemek için bir termal kamera ile çalışıyor.

Kırgizistan Bişkek Manas Hava alanı resimleri ile ilgili görsel sonucu


UPC uzmanları, Çin’deki koronavirüs salgını ile bağlantılı olarak her gün yapılan Urumçi-Bişkek-Urumçi uçuşunun yolcularını termal görüntüleme ile kontrol ediyor. Yapılan duyuruda, “23 Ocak 2020’den 1 Şubat 2020’ye kadar, Urumçi-Bişkek-Urumçi uçuşu Çin’deki Yeni Yıl kutlamaları nedeniyle askıya alınacak.” denildi.

Kaynak : https://qha.com.tr/haberler/kirgizistan-ucuslari-askiya-aldi-urumci-den-gelenler-koronavirus-gerekcesiyle-kontrol-edilecek/148433/?fb

Share
654 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ