logo

trugen jacn

KAMP MAĞDURU HATİVACİ : ESAS TERÖRİST UYGURLARA DEVLET TERÖRÜ UYGULAYAN ÇİN’DİR

مەن لاگېردىن قانداق ھايات قالدىم؟

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Yaşadığı Fransa’dan ülkesi Doğu Türkistan’a emeklilik işlemlerini tamamlamak için Kasım 2016’de giden ve Çin işgal yönetimince tutuklanarak 1,5 yıl Çin tipi Toplama/Nazı Kamplarında hukutsuz olarak tutulan Kamp mağduru Gülbahar Hatıvacı Çin’in kendisine yönelik Terörcü olduğu suçlamalarını ” Ben asla terörist değilim. Asıl terörist masum halkıma karşı devlet terörü uygulayan ÇKP işgal rejimidir.” sözleri ile cevaplandırdı.

Özgür Asaya radyosuna açıklamalarda bulunan Gulbahar Hativacı (Hatip Hacı) kendisine Çin işgal yönetiminin Terörcü ve dünya Uygur Kurultayı üyesi olmakla suçladığını, kendisinin “Pişmanlık ve nedamet ve Tevbe ettiği ve Çin hakkında olumsuz açıklmalar yapmayacağını vadettiğ içir serbest bırakıldığı yolundaki iftiralaraını şöyle cevaplandırdı : ” Ben aslında Çin’in bana yönelik bu yalanları ile temelsiz iftiralarına cevap vermek niyetinde değildim. Ancak,gerçeklerin ortaya çıkması için bu iftiraları cevaplandırmak için bu açıklamayı yapmayı uygun gördüm. Ben hayatım boyunca hiç bir zaman terörcü olmadım. Şimdiye kadar hiç bir siyasi faaliyete de katılmadım. Ben eğer iftiralarda sözü edilen suçların kıyısından köşesinden birazcık de olsa geçse idim, Çin beni asla serbest bırakmazdı. Bu kadar baskılara rağmen hakkımda en küçük bir suç bulamadıkları için beni serbest bırakmak zorunda kaldılar. Ben başımdan geçen gerçek olayları açıkladım ve yazdım. Çin, Doğu Türkistan’da işledikleri rezaletleri ve insanlık dışı suçlarından kurtulabilmek ve gizleyebilmek için bana iftıralar atıyor. Kendisinin ülkemde yaşayan masum halkıma karşı işledikleri cinayetlerini ifşa eden ve dünyaya duyuran bana iftiralarla karalamak istiyor. İşgalciler elinde bir demir parçası dahi olmayan Doğu Türkistanlı masum sivil halka acımasızca Çin devlet terörü uyguluyor. Gerçekte ise asıl terörist Doğu Türkistan’da işgalci ve sömürgeci bir yabancı güç olan ÇKP rejimidir. ” dedi.

گۈلباھار خاتىۋاجى: خىتاي بىگۇناھ خەلققە تېررورلۇق ئىشلىتىۋاتقان ھەقىقىي تېررورچى

Çin’in Gülbahar Hativacı’yi Yönelik İftiraları

Çin’in Doğu Türkistan’dati toplama kamplarında hukuksuz olarak hapiste tuttuğu Doğu Türkistanlılara uyguladığı baskı,zulüm ve çeşitli işkerceler ile kendi başından geçerleri dünya medyasına açıklamıştı.Ayrıca,bir süre önce bu konuların yeraldığı bir fransızca bir kitap da yayınlamıştı.Bunun üzerine Çin yönetimi arka arkadar kendisi aleyhinde iftira dolu beyanlarda bulunmuş ve kendisine ağır sözlerle buntarlar yöneltmişti.

Sözde Bölgesel Yönetim Böscüsü Alican İnayet, düzenelediği basın toplantısında Çinli bir gazetecinin Hativacı hakkındaki soruna ” Gulbahar Hativacı ve kocasi bölücü örgüt Dünya Uygur Kurultayı üyesi olduğunu ve uzun süreden beri bölücülük ve terörist faaliyetler içinde bulunduğunu ,Kocası Abdulkerim Htıvacı’nin ise Dünya Uygur Kurultayı’nın Fransa Şubesi Başkanı olduğunu öne sürmüştü.

Share
243 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ