logo

trugen jacn

KAHRAMANMARAŞ MÜSLÜMAN TÜRKLERİN KATİLİ “SOYKIRIMCI ÇİN” İLE KARDEŞ ŞEHİR OLDU !

1949 yılında bağımsız Doğu Türkistan Cumhuriyetini batılı Liderlerin ihaneti,Sovyetlerin yardımı ile yıkan komünist Çin 70 yıldan beri bu ülkenin tarihi sahipleri ve sakinleri olan Müslüman Türklere karşı baskı zulüm,işkence ve soykırım yapıyor. Çin’in bu soykırımı BM.İnsan Hakları yüksek Konseyi ve Irk Ayırımcılığı ile mücadele Komitesinin açık ve net belgelerine rağmen,Türkiye’deki Çin hayranlığı ile Çin’in etkisi günden güne artarak devam ettiriliyor.Kimse Doğu Türkistan’daki bu etnik Çin soykırımını görmek ve duymak istemiyor.Aziz Türk Milletinin Doğu Türkistanlı dindaş,kardeş ve soydaşlarına karşı hassasiyeti gün geçtikçe artarken,bu duyarlılık resmi uygulamalara maalesef bir türlü yansıtılamıyor. Bu konudaki son Çin hayranlığı ve duyarsızlık ise, düşmana ilk kurşunu atarak bağımsızlık savaşını başlatan Sütçü İmamın memleketi dini ve milli duyguların zirvede olduğu Kahramanmaraş’ta sergilendi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Doğu Türkistan’da camileri yıkıp ezanları susturan,Doğu Türkistanlı Türkleri toptan soykırım uygulamaları ile tarih sahnesinden silmek için akla hayale gelemedik adice ve alçakça envaiçeşit yöntemler kullanan, bebekler,çocuklar kadın ve erkek,yaşlı genç ayırım yapamadan en az 3 milyon müslüman Türkü Hitler’den ilham alarak kurduğu yüzlerce Çin Nazi Kamplarında baskı ve zulüm ile katletmeye çalışan Çin’in Yiwu kenti ile kardeş şehir ilan edilmiş bulunuyor.

Camileri yıkıp ezanları susturan ‘Kızıl Çin’ ile kardeş şehir olduk!

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin’in son yıllarda Doğu Türkistan‘da yaşayan Müslümanlara getirdiği baskı, yasak ve asimile çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin GüngörÇin’in Yiwu kenti Belediye Başkan Yardımcısı Duo Jia ile kardeş şehir protokolü imzaladı.

Güngör; “Yiwu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Dua Jia ile kardeş şehir çalışmalarımız kapsamında ön protokolü imzaladık. Şehirlerimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun.” Dedi.

Kahramanmaraş’ın tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve 7 bin yıldan fazla bir geçmişte sahip olduğunu anlatan Güngör, şöyle konuştu:

“Öyle tahmin ediyorum ki bu iş birliğimiz hem şehrimiz, hem Yiwu kenti arasındaki kardeş şehir ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Biz kardeş şehir ilişkisinde iki belediyeden öte bir iş birliği öngörüyoruz. Şehirleri kardeş yapmayı düşünüyoruz. Sadece iki belediye değil, o şehirdeki bütün aktörlerin muhataplarıyla birlikte bir kardeş şehir düşünüyoruz. Her kurumun birbiriyle iş birliği kurmasını istiyoruz. Burada mutlaka sürdürülebilir olmasına çok dikkat ediyoruz.”

Çin zulmü resimleri ile ilgili görsel sonucu

Kahramanmarış Belediyesinin Çin’in Yiwu Kendi ile Kardeş olması üzüntü ve infial ile karşılandı.

Doğu Türkistan’da Çin işgal yönetiminin baskı ve zulmü ile etnik soykırım uygulamalarının zirve yaptığı,en az 3 milyon Müslüman Türk’ün Çin Nazi Kamplarında ölümle kar karşıya bulunduğu böyle bir ortamda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Doğu Türkistanalı mazlumlara insani,vicdani,milli ve dini hiç bir duyarlılık gösteremeden Çin’in Doğu Türkistan’daki acımasız vahşet ve soykırımını Kardeş Şehir ilan ederek adeta ödüllendirmesi Doğu Türkistanlılar başta Türk kamu oyunca üzüntü ve büyük bir infial ile karşılandığı bildirildi.

Uzmanlar , Çin yönetiminin dini ve milli duyguların en yüksek olduğu ve Kahramanlık payesi bulunan Kaharamanmaraş’ı özellikle kardeş şehir seçmesi Doğu Türkistan’daki insanlık dışı vahşet uygulamaları ile soykırımlarının üstünü örtmek ve gizlemek istemesinin Kahramanmaraş halkına karşı ağır bir tahrik ve hakaret olduğunu belirtiyorlar .


Kaynak : https://www.anadolupress.com/genel/camileri-yikip-ezanlari-susturan-kizil-cin-ile-kardes-sehir-olduk-h21181.html

Etiketler: » » » » » »
Share
2657 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ