logo

trugen jacn

İYİ PARTİ’DEN İÇİŞLERİ BAKANI’NA DUK BAŞKANI İSA TEPKİSİ : YENİDEN GİRİŞ YASAĞI NİÇİN?

İYİ Parti   Genel Başkan Yrd.cısı ve  Milli  Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan  Dünya Uygur Kurultayı  Başkanı Dolkun İsa’nın Türkiye’ye alınmamasına ve yeniden giriş yasağı konulmasına   ”  Sayın İçişleri Bakanı Bakanına sormak lazım,Mahkemenin kaldırdığı giriş yasağına rağmen yeniden giriş yasağı niçin?  Yasalara aykırı bu tutumunuza sizi kim mecbur etmiştir?”  sözleri ile tepki gösterdi.

İYİ Partili Nuri Okutan: Mehmetçik Suriye'deki siyasi hataları düzeltiyor! - Yeni Gaste | Haber, Gazete, Son Dakika Haberler, Haberler - Mobil

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan, Dünya Uygur Kongresi Başkanı Dolkun İsa’nın Türkiye’ye alınması  kararının Mahkemece iptal edilmesi ve bu karara rağmen, hakkında tekrar giriş yasağı konulması   üzerine bir  açıklama yaptı.

Dolkun İsa’nın, Türkiye’ye giriş yasağının Ankara 1’inci İdare Mahkemesi kararıyla kaldırıldığını, 1 Eylül’de İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yazısıyla durumun avukatına bildirildiğini, 3 gün sonra yeni bir giriş yasağı konulduğu gerekçesiyle Türkiye’ye alınmayıp sınır dışı edildiğini belirten Okutan, “İktidarın keyfiliği utanç verici bir boyuta taşınmıştır” dedi.

Resim

İÇİŞLERİ BAKANI  SOYLU’YA  SORMAK GEREKİR’

Partisinin genel merkezinde açıklama yapan Okutan, “Dolkun İsa hakkında Çin’in baskısıyla konulan Türkiye’ye giriş yasağı Türk mahkemesi tarafından kaldırılmıştır. Mahkeme kararı ortadadır. Göç İdaresinin resmi yazısı ortadadır. Türkiye’ye giriş yapabileceğine ilişkin resmi yazısı ortadır” dedi.

“İçişleri Bakanı zata sormak gerekir; mahkeme kararı, genel müdürlük yazısı, INTERPOL’ün aramayı kaldırma kararı ortadayken size yeniden giriş yasağını hangi irade aldırmıştır? Yasalara aykırı bu tutumunuza sizi kim mecbur etmiştir? Yoksa siz Türk Milleti-Türk Devleti, aleyhinde olmaya yeminli misiniz? Yoksa; Türkiye’yi, uluslararası hukuk kurallarına ve kendi müesses nizamına uygun şekilde yönetmesi gereken devlet kurumları değil de ecinniler mi yönetmektedir? Türkiye yıllardır o hale getirilmiştir ki hiçbir kurum ve yetkili asli işini yapmamakta, buna karşılık ne kadar karanlık ve yanlış iş, hukuksuzluk varsa devlet eliyle veya devletin müzaheretiyle icra edilmektedir.”

Kaynak https://www.gazeteduvar.com.tr/iyi-partiden-bakan-soyluya-dolkun-isa-tepkisi-yeniden-giris-yasagini-hangi-irade-aldirdi-haber-1535651

 

Share
374 Kez Görüntülendi.