logo

trugen jacn

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ SAYIN OK’TAN TBMM.’NE DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN SORU ÖNERGESİ

İyi Parti Milletvekili İsmail Ok resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok da Çin yönetimince Doğu Türkistan genelinde kurduğu yüzlerce Toplama kamplarına yaklaşık 3 milyon Müslüman Türk’ün hapsedildikleri ve bunlara insan haklarına aykırı olarak baskı,zulüm ve işkence gördükleri hakkındaki haberler ve bu ülkede yaşayan Türklerin ile genel durum durumu ile ilgili olarak Dışişileri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun cevaplaması talebi ile TBMM.Başkanlığına verdiği soru önergesine cevap geldiği açıklandı.

Mevlüt Çavuşoğlu resimleri resimleri ile ilgili görsel sonucu

DIŞİŞLERİ BAKANI“HUZUR İÇİNDE YAŞAMALARI MİLLİ POLİTİKAMIZ” DEDİ AMA ZULÜM DEVAM EDİYOR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un cevaplaması talebi ile verdiği önergeye verdiği cevapta; ‘’Yabancı ülkelerdeki soydaş ve akrabalarımızın, ilgili yabancı ülkelerle işbirliği halinde, dil, din ve kültürlerini muhafaza ederek, barış ve huzur içinde yaşamlarını sürdürmelerinin temini Hükümetimizin benimsediği bir milli politikadır. Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Uygur Türkleri’yle ilgili politikamız da bu çerçevede yürütülmekte olup, Uygur Türkleri’nin durumu önemli konularda işbirliği içinde olduğumuz Çin makamlarıyla her seviyede ele alınmakta, ayrıca konu Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası ve bölgesel platformlarda yakından takip edilmektedir.’’ dedi.

BAKAN BÖYLE CEVAP VERDİ AMA ÇİN ZULMÜ KATLANAK DEVAM EDİYOR …

Bakan’ın soru önergesine verdiği cevapta huzur içinde yaşamaları Milli Politikamız dediği Uygur Türkleri’ne Çin tarafından uygulanan zulüm hız kesmeden devam ediyor.

Çin’in “eğitim kampları” olarak yutturmaya çalıştığı Doğu Türkistan’daki toplama Kamplarında aydınlar, akademisyenler, sanatçılar, yazarlar başta olmak üzere milyonlarca Türk tutuluyor; ancak buralarda eğitim bir yana işkence uygulanıyor.

Milyonların suçsuz yere toplama kamplarında tutulduğu Doğu Türkistan’dan sahipsiz çocuklar hakkında acı haberler geliyor.

Çin Zulmü resimleri ile ilgili görsel sonucu

Çin, Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında tuttuğu milyonlarca Türk’ü zorla ücretsiz çalıştırmanın yanı sıra kamp dışında kalanları de karşılıksız veya karın tokluğuna çalıştırıyor.A

ÇİN ZULMÜ ZİRVE YAPARKEN BELEDİYELERDEN ÇİN İLE “KARDEŞ KENT” FURYASI SÜRÜYORY

Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne yapılan baskı ve zulümler devam ederken bazı Belediyelerin Çin ile Kardeş kent olma furyası devam ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Çin’in Yiwu şehri ile ‘Kardeş Şehir’ protokolü imzalamıştı.AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün ardında İstanbul Maltepe Belediyesinin yine Çin’in Guangdong şehrinin bir ilçe belediyesi ile Kardeş Kent protokolu imzalaması tepkilere sebep olmuş ve protesto edilmişti.

Kaynak: Https://Www.Gazetekritik.Com/Vekil-Haberleri/Iyi-Parti-Uygur-Turklerine-Yapilan-Zulmu-Sordu-Disisleri-Bakani-H91648.Html

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
642 Kez Görüntülendi.