logo

trugen jacn

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ TÜRKKAN’DAN DIŞ BAKAN YARD.CISI ÖNAL’A UYGUR TÜRKLERİ TEPKİSİ

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Pekin’de yaptığı görüşmeler esnasında, Çin’in baskı altında tuttuğu ve toptan soykırım yaparak yok etmeye çalıştığı Uygur Türkleri için “Çin’in terörist unsurlara karşı mücadelesini destekliyoruz” ifadesine tepkiler büyüyor. Siyaset cenahından ilk tepki İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Sayın Lütfü Türkkan’dan geldi.

Ä°lgili resim

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Pekin’de yaptığı görüşmeler esnasında, Çin’in baskı altında tuttuğu Uygur Türkleri için “Çin’in terörist unsurlara karşı mücadelesini destekliyoruz” dedi. İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan tepki geldi.

Pekin yönetimi, Müslüman Uygur Türklerinin yaşadığı Doğu Türkistan’da yürttüğü faaliyetleri, “teröristlere karşı yürütülen mücadele olarak tanımladı ve Türkiye’nin bunu desteklemesini gereğini belirtti.  Türkiye’den ise destek geldi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ise, Pekin’de Çin Dişleri Bakanı ile yaptığı görüşmede Ankara’nın Çin’in ulusal bütünlüğünü koruma yönündeki çabalarını ve terör unsurlarına karşı mücadelesini desteklediğini ve Çin ile karşılıklı çıkarlara dayalı işbirliğini derinleştirme arzusunda olduğunu söyledi.

lutfucum.jpg

“BEBEK KATİLİ ‘SAYIN’ UYGUR TÜRKLERİ TERÖRİST”

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal’ın Uygur Türklerine terörist unsur demesine, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’dan tepki geldi. Türkkan, resmi Twitter hesabından konuya tepki gösterdi. Önal’ın açıklaması ile ilgili bir haberi alıntılayarak paylaşan Türkkan, “Şimdi yeni moda bu: Bebek katiline “Sayın”, Uygur Türkleri’ne terörist diyorlar.” diyerek  Önal’a tepkisini gösterdi.

Kaynak : Yeniçağ com.tr.: Bebek katili ‘sayın’ Uygur Türkleri ‘terörist’

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ