logo

trugen jacn

İYİ PARTİ MECLİS ÜYESİ AYDOĞDU : ÇİN’İN TÜRK SOYKIRIMINA TEPKİ GÖSTERMELİYİZ !

isparta Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısında söz alan İYİ Parti grup sözcüsü Ahmet Aydoğdu, Çinlilerin Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımıza uyguladığı insanlık dışı mezalimi dile getirerek ” Çin işgalindeki Doğu Türkistan’ da yaşayan kan kardeşlerimiz Türkler soykırımla imha ediliyor. Bizler bu zulmü duyurmak için sesimizi yükseltmeliyiz. ” sözleri ile tepki gösterdi .

İYİ PARTİDEN DOĞU TÜRKİSTAN MESAJI: “DUYUN SESİMİZİ!!!”

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İsparta Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısında söz alan İYİ Parti Belediye Meclis grup sözcüsü Ahmet Aydoğdu, Çinlilerin Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımıza uyguladığı insanlık dışı mezalimi üzere söz aldı. Aydoğdu açıklamasında şöyle konuştu:

“Çin işgalindeki Doğu Türkistan’ da yaşayan kan kardeşlerimiz Uygur Türkleri imha ediliyor. Bizler bu zulmü duyurmak için sesimizi yükseltiyoruz.

ürk Milletinin var olduğu Türk isminin ilk defa kullanıldığı, Türk Milletinin ilk defa islam ile şereflendiği 35 milyon Müslüman Türk’ ün yaşadığı yere altı ve üstü zenginlikleri ile dolu ana yurt Doğu Türkistan işgal ediliyor. Yaşayan Türk Irkı yok ediliyor. Kadın, kız, çoluk çocuk kamplara toplanıp işkence ediliyor. 14 yaşındaki çocuğun kurşuna dizilmeden son figanı “Sizi Allah’ a şikayet edeceğim” olmuştur.

Ey dünya kulak ver. Orada ne din ne iman ne namus bırakılmış. Türk evlerine Çinliler yerleştirilmiş, Türk kızları Çinlilere cariye edilmiştir. İnsanlığın gördüğü en büyük zulüm buradadır. Bunun için Filistinliye, Suriyeliye, Mısırlılara sahip çıkanlar Doğu Türkistan ve Uygur Türklerine sahip çıkmalıdır. Çin devlet yöneticisi CheuCuanguo 2040 yılına kadar Doğu Türkistan’ da Türk kalmayacak demiştir.

Sayın İsparta Belediye Meclisi İYİ Parti Gurup Sözcüsü Sayın Ahmet Aydoğdu Doğu Türkistan Türklerinin dramatik durumunu şu mısralarla dile getirerek konuşmasını tamamlamıştır ;

Çin’in Esiri Doğu Türkistanlı Kardeşlerimizi Bakın Ne diyor ;

Ben Doğu Türkistan’ım duyan var mı sesimi?

Doğduğum gün kaybettim çaldılar hevesimi.

Ben Türk’ üm feryadımı Türk olan duymaz niçin?

Kin kusuyor üstüme kin kusuyor kızıl Çin.

Bu vahşete dur demek için Birleşmiş Milletler 22 ülke ile Çin’ e çağrıda bulunmuştur.

Türkiyem henüz bu çağrıya imza atmamıştır. Duy sesimizi iktidar. Zulme sende dur demek için imza at.

Uygurluların umudu Türkiye Cumhuriyeti’ dir. Onların sesini duyalım, duyuralım.

Biz tohumduk, üç kıtaya ekildik.

Adaletle zulme karşı dikildik.

Bölündükçe kozamıza çekildik.

Türkler ses vermezse Türk’ ün sesine,

Doğu Türkistan Türkiye Türk kimin nesine…”

Kaynak: http://www.son32.com/iyi-partiden-dogu-turkistan-mesaji-duyun-sesimizi-17809h.htm?fbcl

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ