logo

trugen jacn

İYİ PARTİ İSPARTA İL BAŞKANI : ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAPTIĞI TAM BİR SOYKIRIMDIR !

İYİ Parti İsparta İl Başkanı Sayın Özgür Tandoğan Çin’in Türklere yönelik Soykırım cinayetlerine bir basın açıklaması ile sert tepki gösterdi. İl Başkanı Tandoğan açıklamasında ” Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere uyguladığı insanlık dışı cinayetler tam bir soykırımdır!” dedi. Hükümetin Doğu Türkistan’daki Çin’in soykırımına sessiz ve duyarsız kalmasının kabul edilemez olduğunu belirterek eleştirdi ve tepki gösterdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne uygulanan insanlık dışı zulmün bir soykırım olduğunu belirtti ve bu zulme sessiz kalan iktidara yüklendi

İl Başkanı Özgür Tandoğan yaptığı yazılı açıklamada çarpıcı ifadelerde bulundu. Tandoğan açıklamasında şöyle dedi:

“Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine uygulanan Çin zulmü akıl almaz boyutlara ulaşmıştır. “Bölgede 35 milyon Uygur Türk’ü var. Şu an Doğu Türkistan sınırlarının her tarafı kapalı vaziyette! Çocuklarımızı ‘eğitim’ adı altında kamplara aldılar. Doğu Türkistanlı kadınlarımızı zorla Çinlilerle evlendiriyorlar. Tepki gösterenleri öldürüyorlar.

BU BİR SOYKIRIMDIR

Bu bir soy kırımdır. Bu bir insanlık suçudur. Bu insanımıza yönelik işlenen cinayetler dizisidir.

Bizler soyu Türk, Kanı Türk, Adı Türk olan bir milletiz. Dünyanın her neresinde olursa olsun hiç bir Türk sahipsiz değildir.

BU BİR SOYKIRIMDIR

ÇİN’E VERİLEN MEKTUPTA TÜRKİYE’NİN İMZASI YOK

Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında zorla tutulan Uygur Türklerinin derhal serbest bırakılması için 22 ülke tarafından Çin’e verilen mektupta Türkiye’nin imzası bulunmamaktadır. Hükümetimizin bu tutumu akla, mantığa, Türklüğe ve insanlık anlayışına uymamaktadır. Gerçi doğru; “kimse bizim karşımıza Kürtlükle de Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız.” Diyen bir hükümetin bu tutumunu yadırgamamak lazım.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de sorduğu soruyu aynen soruyorum…

“Siyasi çıkarlarınız için dünyaya sözde kafa tutuyorsunuz ya; söz konusu Türklük olunca mı sessiz kalıyorsunuz? “

Kaynak : http://www.son32.com/bu-bir-soykirimdir-17758h.htm?fbclid=Iw

Etiketler: » » » » » » »
Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ