logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN’İN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU BÜTÜN DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE YALAN SÖYLEDİ

İşgalci Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei adeta Türk Milletinin aklı ve tüm dünyanın zekası ile alay edercesine yüzsüz,utanamaz ve arsız bir şekilde her zamanki yalanlarını tekrarladı. ÇKP’nin Konsolosu İşgalleri altındaki Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere ait camii yıkmadıklarını aklınca iddia etti. Tüm dünyada uydu görüntüleri ile ispatlanmış bir hakikati yalanlayan konsolos, 3 ile 5 milyon Müslüman Türk’ün hapsedildiği toplama kamplarını da büyük bir yüzsüzlük,arlanmazlık ve utanmazlık içinde birer ölüm kampları olan Çin Nazi Kampalarını “Eğitim Merkezi” olduğu yalanı ile savunmaya kalktı. Yüzsüzlük,arlanmazlık,sahtekarlık ve yalancılıkta ÇKP Nazilerinde de Führer Faşistlerindeki gibi hiç bir sınır bulunmamakta ve bu konuda “DÜNYA ŞAMPIYONUUĞU ” ünvanını elinde bulundurmayı sürdürüyor.

Hem yalancı hem yüzsüz: Çinli konsolos göz göre göre yalan söyledi

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

İşgalci Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Doğu Türkistan’da kızıl çinin cami ve türbe yıktığı haberleri ile ilgili konuştu.

İngiliz medyasında konuyla ilgili çıkan haberleri asılsız olarak nitelendiren Wei, “Bu yanlış haberler nereden çıkıyor bilmiyoruz. Son yıllarda Sincan’da uzak ve kırsal bölgelerde iyi olmayan camileri tamir etmek için büyük paralar yatırdık. 100’e yakın tarihi cami devlet tarafından koruma altına alındı ve özel sermaye ile restore ediliyor” iddiasında bulundu.


İngiliz The Guardian gazetesinin internet sitesi ve Bellingcat sitesi, kanıt olarak uydu görüntülerini gösterdikleri haberlerinde, 2016 yılında “sağlam” görülen 91 cami ve türbenin 33’ü için, “2019’da izleri kalmadı” dediler.
İngiliz haber sitelerinin Çin’in son üç yılda Uygur özerk bölgesinde onlarca cami ve türbe yıktığı haberleri, işgalci Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei’ye de soruldu.

Başkonolos Wei, katıldığı bir etkinlikte gazetecilerin konuyla ilgili sorularını, “Batı medyalarında Sincan hakkında bilgiler bildiriliyor. Şu ana kadar benim bildiğim kadar da somut bir haber de çıkarmadılar. O söylentilerin nereden geldiğini bilmiyorum. Örneğin ‘birkaç milyon kişi ölmüş ve tutuklanmış, onlarca cami yıkıldı’ haberleri asılsız bir şey. Bu yanlış haberlerin nereden çıktığını bilmiyoruz. Bu haberler doğru değil. Çin’de inanç serbestliği var. İnanç serbestliği bir tarafta diğer tarafta devlet olarak dine inanan insanların yasal bir şekilde korumaktadır” diyerek binlerce somut delili yok saydı.

Birleşmiş Milletler’e göre, 1 milyon Uygur Türkü ve diğer Müslüman azınlık mensubunun burada tutulduğu yönündeki raporlara katılmadığını dile getiren Başkonsolos Cui Wei, “Sincan büyük bir bölgedir ve burada sadece Uygur yaşamıyor. Onlarca etnik grup yaşıyor. Orada sadece Müslüman yaşamıyor. Farklı dini inançları olanlar da var. Burada mesleki yetenek eğitim merkezleri kurduk. Buraya toplama kampı denilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz. Radikalizmden etkilenen kişileri iyileştirmek için o okulları kurduk. Buraya giden üç şey öğreniyor. Çince, yasaları öğrenmek ve bir meslek öğrenmek. Buradan mezun olanlar normal yaşama dönüyor. Burayı aynı yataklı okul gibi düşünebilirsiniz” diyerek milyonlarca Müslüman Türk’ü hapsettikleri Nazi Toplama kamplarını savundu.

https://www.facebook.com/Eynekhaber/videos/448600819283531/

http://habernida.com/hem-yalanci-hem-yuzsuz-cinli-konsolos-goz-gore-gore-yalan-soyled
Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
829 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ