logo

trugen jacn

ÇİN’İN TÜRKLERE ZULMÜ AKIL ALMAZ BOYUTTA!SOSYAL MEDYA KULLANANA HAPİS CEZASI!

Twitter, Çin elçiliğinin Uygur Türkleri ile ilgili skandal paylaşımını kaldırdı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Uygur halkına yönelik zulmü akıl almaz boyutlara ulaşan Çin, şimdi de WhatsApp kullanan  Müslüman  Uygur kadınları tutuklamaya başladı.

 Doğu Türkistan’daki Çin tipi Nazı/Toplama kamplarındaki insanlık dışı zulüm uygulamalarını anlatan  ve yeni piyasaya çıkanDr.Darrin Bylar’in yazdığı “In the Camps: China’s High-Tech Penal Colony (Kamplarda: Çin’in Yüksek Teknolojili Ceza Kolonisi)” adlı kitapta, Çin hükümetinin sırf WhatsApp kullandıkları için Müslüman kadınları tutukladığı aktarıldı. Kitapta, bu kadınlara hükümet tarafından “ön-suçlu” denildiği ifade edildi.

Resim

Doğu Türkistanlılara hayatı zindan ediyorlar

Bilindiği gibi, Çin Hükümeti Mart 2017’den bu yana uyguladığı “Aşırılıkla Mücadele Düzenlemesi”yle “normal” olmayan sakal bırakmak, peçe veya başörtüsü takmak, namaz kılmak, oruç tutmak, alkol almamak ya da İslam veya Uygur kültürüyle ilgili kitaplar veya yazılar bulundurmak da dahil olmak üzere, dini veya kültürel aidiyetin açık veya hatta özel alanda sergilenmesini “aşırılık” olarak değerlendiriyor.

Türkçe eğitim dilini yasaklayan, Uygur Türklerini toplama kamplarına alarak işkence eden, Doğu Türkistanlı Müslüman kadınların evlerine Çinli erkekleri yerleştiren Çin’e yönelik tepkiler ise her geçen gün daha da artıyor.

Kaynak : https://www.yeniakit.com.tr/haber/cin-zulmu-akil-almaz-boyutlara-ulasti-uygur-turkleri-icin-whatsapp-karari-1584706.html

Share
184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ