logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN,ÇİNVİRUSU SALGININDAN YARARLANARAK SOYKIRIM CİNAYETLERİNE HIZ VERDİ

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İşgalci ÇKP yönetimi geçtiğimiz hafta Doğu Türkistan’da görüldüğünü öne sürdüğü Çinvirüsü Covid-19 salgınını bahane ederek bu ülkede yaşayan Müslüman Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerine hız verdikleri açıklandı.

Uygur Haber Ajansı(Uyghur Acenteliği)’nin sosyal medya’da paylaştığı bir haberde 0 Ağustos 2020 tarihinde tutuklanma ve hatta ölüm rıskını dahi göze alarak Doğu Türkistan’dan bir Vatanseverin kendilerine bazı bilgiler ulaştırdığını bu bilgiler muhacerette yaşayan Doğu Türkistanlı kişi,kurum ve kuruluşlar tarafından yaşadıkları ülkelerin dillerine tercüme ederek yayınlanmasının çok önemli olduğunu belirtiyor.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, yakın çekim

ÇKP İşgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki Soykırımcı Katil Çetebaşıları

Doğu Türkistan’dan ulaşan Yeni Haberler şöyle ;

  • Kurban Bayramı Arafesinde başkenk Urumçi’de binlerce Uygur gençleri toplu olarak tutuklandı
  • Beyaz kıyafetli Sağlık Çalışanlanı her kesin gözü önünde Uygurlara karşı açıktan silah kullanmıştır.
  • Karantina’da tutulan Uygurlara gıda ve yiyecek satılmayıp onlar açlığa mahkum edilmiştir
  • Uygurların yaşadıkları evler dışarıdan mühürlenmiş olup,onların gıra maddeleri almaları için dışarı çıkmaları yasaklanmıştır
  • Gıda almalarına izin verilmeyen onlarca Uygur açlıktan haatlarını kaybetmeye başlamıştır
  • Uygurlara adı belirtilmeyen ve ne olduğu bilinmeyen ilaçlar zorla içirilmektedir

Bu haberler Ajansımıza Doğu Türkistan’dan vatanseverlerimiz tarafından hayatı pahasına iletilmiştir. Bu haberler sesli mesaji ile gönderilmiştir.Bu bilgileri teyit etme imkanımız yoktur bilindiği üzere.Ama Halkımızın büyük bir tehlike ve tehdit ile karşı karşıya bulundukları kesindir.

Bu haberleri Doğu Türkistanlı kişi.kurum ve Kuruluşlarımızın yaşadıkları ülkelerin dllerine tercüme ederek yaymalarını rica ediyoruz,

Bu habereleri bize iletenler tutuklanma ve ölüm riskini göze alarak kelle kultukta bize iletmeşlerdir. Durum hakkında uluslararası toplumu bilgilendirmek konsunda tez ve seri hareket etmek artık bize kalmıştır.

Share
207 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ