logo

trugen jacn

ÇİN, 142 DOĞU TÜRKİSTANLI DOKTORU ÇİN VEBASI CEHENNEMİ WUHEN’E ÖLÜME GÖNDERDİ

142 Türk Ölüme Gönderildi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’de 142 sağlık çalışanı Uygur Türk’ü zorla virüsün kaynağı Hubei’ye gönderildi. Remi olarak bin 310 kişinin öldüğü açıklanan bölgede 12 Şubat günü 242 kişi virüs nedeni ile hayatını kaybetti. Bölge genelinde 60 bin Koronavirüs vakası tespit edildi.

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Sözcüsü Musa Abulehed Er, geçtiğimiz hafta Çin Komünist Partisi’nin Doğu Türkistan’dan sağlık personeli 142 Uygur Türkü’nün  zorla virüs bölgesine götürüldüğünü doğruladı. Uygur Türkleri’nin “Hubei’ye yardım gurubu” adıyla Virüsün yayıldığı Vuhan şehrine gönderildiği bilgisini veren Er, bu durumun Çin ulusal kanallarında gönüllü grup olarak haberleştirildiğini kaydetti.

Wuhen'i gönderilen Uygur doktorların resimleri ile ilgili görsel sonucu

ÖLÜME GİDİYORUM DİYEREK VEDALAŞTI

Koronavirüs’ün ilk çıkış noktası olan Wuhan’a gönderilen ekip içerisinde yer alan Kambernisa Şirip ailesiyle ‘ ölüme gidiyorum’ diyerek vedalaştı. Doğu Türkistan’lı Musa Abdulehed Er, Doktor Kambernisa Şirip’in çalıştığı Uygur Tıbabet Hastanesi’nden ve diğer Türklerin’de benzer durumda ölüm kafilesine dahil edildiği vurgusunu yaptı. zorla götürüldüğünü vurguladı.

Çin Hayatları İle Oynuyor

Abdulehed Er, insanların dışarı dahi çıkamadığı, polis ve askerleri tüm yolları kapattığı Vuhan kentine zorla götürülen Türklerin hayatı ile oynanıyor. Bu durum Uygurlara yönelik zulmün sistematik zulmün parçasıdır ve hiçbir biçimde kabul edilemez’ dedi.

Kaynak: https://www.referansmedya.com/142-turk-olume-gonderildi-565h.htm?fbclid=IwAR0rV

Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ