logo

trugen jacn

İŞBİRLİKÇİLERCE HAKKINDA DAVA AÇILAN YAZAR YÜCEL TANAY’A DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şunu diyen bir yazı 'YÜCEL TANAY YALNIZ DEĞİLDİR! Ülkemizdek Çin işbirlikçileri tarafından mahkemeye verilen Doğu Türkistan davasının yılmaz savunucusu gazeteci yazar Yücel Tanay yalnız değildir... East Turkestan Doğu Türkistar Çin China'

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin işgal yönetiminin Türkiye’deki Kukla ve işbirlikçilerini kullanarak hakkında davalar açtığı Gazeteci-Yazar Yücel Tanay’a Milliyetçi medya kuruluşlarından, Doğu Türkistanlılardan ve duyarlı Vatandaşlarımızdan kendisine destek çığ gibi büyüyor.

Rize’de yaşayan, Türk dünyası ve özellikle Doğu Türkistan ile ilgili yazıları ile tanınan,vicdanlı ve cesur dava adamı Gazeteci yazar Yücel Tanay Çin’in Türkiye’deki Sözde Çinli İşkadınları Derneği İle UYSİAD adlı bir diğer sözde dernek hakkında yazdığı yazılardan dolayı İstanbul Mahkemelerinde açılan davalar yüzünden 2 hafta ara ile yargılanmak için İstanbul’a 2 kaz gelmek zorunda kalmış ve bir çok mağduriyetler yaşamıştı.

Doğu Türkistanlı Genç Aktivistlerden Çok Önemli Açık Destek !

Yücel Tanay yargılanmak üzere Bakırköy adliyesine gelirken 20 kişilik Doğu Türkistanlı bir gurup genç ellerinde YÜCEL TANAY YALNIZ DEĞİLDİR ! YÜCEL TANAY, VİCDANIN ,İNSANLIĞIN,HAKİKATIN VE MAZLUM DOĞU TÜRKKİSTANLILARIN YANINDA YER ALMIŞTIR ! yazılı pankartlar açarak kendisine olan desteğini ifade etmişlerdir.

Sosyal medya’da yüzlerce kişi yaptığı paylaşımlarla kendisine olan desteğini bildirmiş ve çarpıcı cümlelerle İşgalci,Baskıcı ve Soykırımcı Çin ile onların işbirlikçi beslemelerini ağır cümlelerle eleştirmiş ve protesto etmişlerdir.

Haber Nida Haber Sitesinden Çok Önemli ve Değerli Destek

Doğu Türkistan davasının samimi,cesur ve yiğit savunucusu Yücel Tanay’a duygulandıran bir destek onun yazı ve araştırmalarını yayınlayan Türk_?islam dünyasının meselelerine duyarlığı ile tanınan Haber Nida.Com haber sitesinden geldi. Haber Nida Haber sitesi bugün yayınladığı yzı ve kendisinin resminin de yar aldığı bir etiket yayınlayarak kendisine desteğini ifade ettiği görüldü.

Haber Nida’nın yayınladığı destek mesaji şöyle ;

YÜCEL TANAY YALNIZ DEĞİLDİR!

Doğu Türkistan davasının yılmaz savunucusu gazeteci yazar Yücel Tanay, ülkemizdeki Çin işbirlikçileri tarafından mahkemeye verilmiştir.Sitemizde yazılarına yer verdiğimiz gazeteci yazar Yücel Tanay’a desteklerimizi iletir, kendisinin her daim yanında olduğumuzu bildiririz.

Yaşasın Bağımsız Doğu Türkistan! – Kahrolsun Kızıl Çin ve İşbirlikçileri…

Sosyal Medya Üzerinden Destek !

26 Kasım 2020 Perşembe günü Bakırköy adliyesinde ikinci kez Hakim önüne çıkan Doğu Türkistan gönüllüsü Yücel Tanay’in bu durumunun bir çok kişi tarafından sosyal medya’da paylaşılması üzerine kendisine yurt içi ve dışından destek mesajları yağdı.

Destek Mesajlarından Örnekler

Metin Sancaktar : Yücel Tanay, Sizi yütekten kutluyorum, büyük cesaret gösterdiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaşasın Doğu Türkistan.

Fahrettin Apaydin : Allah yar ve yardımcınız olsun, demek ki kanı bozuklar her yerde var. Allah’ın laneti onlara üzerine olsun.

Süleyman Şen : Allah yar ve yardımcınız olsunZafer hakkın ve hakka inananlarındır

Zihni Açıkgöz : Allah yar ve yardımcınız olsun, demekki kanı bozuklar her yerde var Allahın laneti onlara üzerine olsun.Yüce yaradan yar ve yardımcınız olsun.

Türk Osman Akkaya : Geçmiş olsunBu Kutlu yolda Allah yar ve yardımcınız olsun Kardeşim

Abdullah Cinkara : Besle kargayı oysun gözünü. Üç kuruşa milletini karekterini satanları Allah hizmet ettikleriyle beraber haşretsin.

Ayrıca,dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan Uygur Türklerinin oluşturduğu Uygur.Biz adlı Watsapp sosyal Paylaşım gurubunun yöneticisinin ısrarlı talebi üzerine davada Yücel Tanay lehine tanık olarak katılan Uyghurnet.org haber Sitesi yöneticisi 30 dakika süre ile sesli bir mesajla dava hakkında Uygur Türkçesi ile ayrıntılı bilgiler vererek Doğu Türkistanlıları aydınlarmıştır.

Share
457 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ