logo

trugen jacn

AKTİVİST ASİYE UYGUR’DAN ÇAĞRI : ÇİN’İN DEMOGRAFİK ASIMILASYONUNA KARŞI KOYALIM !

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Hollanda’da yaşayan,İşgalci Çin’in Uygur soykırım Cinayetlerinin Belgesi Karakaş Listelerini ifşa ederek ÇKP Faşizminin tehdit ve şantajlarına maruz kalan diasporadaki Doğu Türkistan Milli hareketinin önde gelen aktivistlerinden Uygur Türkü Aydın Asiye Abdulvahap Uygur çarpıcı ve önemli bir konuya daha dikkat çekti ve Doğu Türkistan diasporasına küresl çapta yeni bir eylem kampanyası için çağrıda bulundu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Asiye Uygur sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda İşgalci Çin yönetiminin yıllardan beri uyguladığı demografik asimilasyon amacı ile Doğu Türkisan’a insan haklarına tamamen aykırı ve sinsi bir şekilde uygulamaya çalıştığı etnik Han Çinlisi göçmen transfer ederek yarleştirmesi uygulamasının ifşa edilmesi ve bu konuda yeni bir hareket başlatılması varısında bulundu. Asiye Uygur’un bu yeni eylem çağrısının ana başlıklarını şöyle sıraladı ;

Görüntünün olası içeriği: yazı

Çinli Şirketlerin E-Ticaret Faaliyeti ile Mücadele Edelim

Çin’in küresel düzeyde faaliyet gösteren e-Ticaret şirketleri olan Ali Baba,All Expres ve Wish gibi sahte ve tek kullanımlık ucuz Çin mallarını pazarlayan e-ticaret sitelerinden alış veriş yapmayalım. Bu hususta yakınlarımızı, Komşularımızı ve dostlarımızı uyaralım. Bunun için öncelikle şunları yapalım ;

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

1- e-ticaret yapan Çin Şirketlerinin adres bilgilerini toplayalım.

2- İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki toplama kamplarını ve tutuklu soydaşlarımızın dramatik durumunu sürekli dillendirelim ve gündemde tutalım.

3- Çin işgal yönetiminin merkezi Çin’den “Xinjang’a Yardım” sahtekarlığı ile demografik asimilasyon amacı ile devlet imkanlarını kullanarak getirerek yerleştirdiği etnik Çinlilerin durumuna dünyanın dikkatini çekelim.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar

4- Çinli işgalcıların demografik asimilasyon, etnik ve ekonomik soykırım maksadı ile Doğu Türkistan’ın şehir,kent köy ve en ucra yerleşim bölgelerine zorla yerleştirdiği bu Çinli göçmenlerin Çin işgal yönetiminin her türlü desteği ile kurduğu mikro işletmeler ve Fabrikalarda bu ekonomik ayrıcalıkları kullanarak Müslüman Türkleri bu işletme ve Fabrikalarda zorla çok ucuz ve düşük ücretle köle gibi çalıştırdıkları ve sömürge zihniyeti ile ürettikleri bu tüketim mallarının bu e-ticaret siteleri aracılığı satıldığını kanıtları ile birlikte bulunduğumuz ülkeler kamu oyuna duyuralım ve ifşa edelim.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve ayakta

5- Çinli işgalciların Doğu Türkistan’a yerleştirdikleri ve etnik olarak kolladıkları bu etnik Han Çinililerini soykırım uygulamalarında ,Çin devlet terörü cinayetlerinde bu etnik han Çinlilerin birer yardımcı güç oldukları gerçeğini sürekli anlatalım ve gündemde tutalım.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar

6- Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki ırkı soykırım cinayetleri yüzünden ülkelerinden ayrılmak ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşamak zorunda kalan Doğu Türkistan Türkleri olarak yukarıdaki hususlara öncelikle kendimiz daha sonra ise yaşadığımız ülke kamu oyunun dikkatine sunmamızın çok önemli ve ivedi bir milli borç olduğu gerçeğini unutmayalım ve bu vicdanı ve milli borcumuzu yerine getirmeye gayret gösterilim.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

Kaynak : Sayın Asiye Uygur’un sosyal medya sayfası

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
619 Kez Görüntülendi.