logo

trugen jacn

“AVRUPA DOĞU TÜRKİSTAN CAMİ-KÜLTÜR MERKEZİ ” İÇİN BAĞIŞ KAMPANYASI DÜZENLENİYOR

“AVRUPA DOĞU TÜRKİSTAN EĞİTİM MERKEZİ İÇİN EL ELE”

“AVRUPA DOĞU TÜRKİSTAN EĞİTİM MERKEZİ İÇİN EL ELE”Avrupa Doğu Türkistan Eğitim Merkezi yararına, 07-08 Aralık 2019 tarihlerinde, Hasenat TV üzerinden canlı yayın ile, ilahiyatçı-Yazar ÖMER DÖNGELOĞLU'nun da katılacağı bir BAĞIŞ KAMPANYASI gerçekleştirilecektir.Sizleri de bu hayra davet ediyor ve desteklerinizi rica ediyoruz.Allah (CC) yardımlarınızı kabul etsin.Avrupa Doğu Türkistan Eğitim MerkeziRekeninghouder: Stichting Europa Oost-turkestan Educatie CentrumIBAN numarası: NL18 INGB 0005 5762 26Mededeling: DONATIE Stichting Europa Oost-turkestan Educatie Centrum

Gepostet von Hasenat TV am Dienstag, 19. November 2019

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’in 30 km.dışındaki Utrecht kentinde faaliyet gösteren Doğu Türkistan Eğitim Vakfı’nın girişimi ve sahipliğinde bu kentte içinde bir Cami’nen de bulunduğu Avrupa Doğu Türkistan Eğitim ve Kültür Merkezi kurulacaktır.Bu Merkezin satın alınması,tefrişi ve düzenlenmesi için 07-08 Aralık 2019 tarihlerinde “AVRUPA DOĞU TÜRKİSTAN EĞİTİM MERKEZİ İÇİN EL ELE” adı ile bir bağış kampanyası düzenlenecektir.

İlahiyatçi Sayın Ömer Döngeloğlu Hocamızın de iştirak ederek yöneteceği bu kampanya’ye Almanya Merkezli Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Sayın Dolkun İsa başta olmak üzere Avrupa’da yaşayan Türkiye Türkü Kardeşlerimizin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları,Federasyon ve Konfederasyon Başkanları da bu bağış kampanyasına katılarak destek vereceklerdir.

Hollanda ile komşu ülkelerde ve Orta Avrupa ‘da yaşayan Doğu Türkistan Türklerinin gelecek nesillerinin dini ve Türkçe ana dillerini öğrenebilmeleri, ailelerin sosyal aktivitelerini devam ettirerek dini ve Milli Kimliklerini koruyabilmelerini sağlamak için bu merkezin kurulması düşünülmüştür. Ayrıca bu Merkez bu kentte yaşayan Türk Kardeşlerimiz ile tüm Müslüman toplulukları için de bir ibadet kültürel olarak etkileşim mekanı olacaktır.

Doğu Türkistan Eğitim Vakfı ve diğer kurum ve Sivil Toplum Kuruluşlarının de destekleri ile gerçekleştirilecek bu bağış kampanyasına bütün din kardeşlerimizin katılarak destek vermelerini diliyoruz. Yapacağınız yardımların Allah Taala katında şimdiden kabülünü diler, teşekkürlerimizi sunarız.

Allah (CC) yapacağınız yardımlarınızı kabul eylesin. Amin

Avrupa Doğu Türkistan Kültür ve Eğitim Merkezi

Adres : Rekeninghouder Stichting Europa Oost-Turkestan Educatie Centrum (Van Renenveg 163 3702SJ Zeist Utrecht Nederland/Hollanda
Bağış Kampanyası Banka Hesap Numarası : IBAN- NL18 INGB 0005 5762 26

e-mail : seotec1933@gmail.com

Tel. : 0031.637.386586 (Abdurrahman Abdullah)

Avrupa Doğu Türkistan Cami’i Ve Eğitim Merkezi ( (Stichting Europa Oost-turkestan Educatie Centrum)

Etiketler: » » » » »
Share
1006 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ