logo

trugen jacn

GP GENEL BAŞKANI DAVUTOĞLU ÇİN ELÇİSİNE SORDU: BU CESARET KİMDEN? HADDINIZI BİLİN !

Gelecek Partisi(GP)Genel Başkanı Ahmet Duvutoğlu Çin Büyükelçiliğinin Çin’in Sarın katliamını kınayan paylaşımları için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara BŞB.Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef almasına sert tepki gösteterdi ve kınadı.GP.Genel Başkanı  Çin Büyükelçisine seslenerek “Çin Elçisinin açıklamaları diplomatik teamüllere tamamen aykırıdır. Bu cesareti nereden aldınız ? Haddinizi bilin, burası Ankara. ” sözlerini  yöneltti.

Davutoğlu'ndan Doğu Türkistan tepkisi: Neden 'one mınute' diyemiyor?

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in Ankara Büyükelçiliğinin 06 Nisan 2021’de Barın soykırımını  kınayan paylaşımları nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara BŞB.Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alan twitter açıklamasına sert tepki göstererek kınadı.

GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu   Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Danışma Toplantısındaki konuşmasında Çin Elçiliğinin hadsız açıklamalarına  karşılık olarak  şunları ifade etti :

“Dün karşı karşıya kaldığımız tablo beni derinden üzdü. Dün Ankara’da Çin Büyükelçisi bir tweet atarak Doğu Türkistan konusunda haklı kaygılarını dile getiren Mansur Yavaş ve Meral Akşener’e açıktan tehdit savunarak Türkiye’yi yönetenlere bir ayar vermeye çalıştı. Bütün diplomatik taammüllere aykırıdır. Haddinizi bilin, burası Ankara. Erdoğan Çin’e neden ‘one minute’ diyemiyor? Sayın Erdoğan 3-5 menfaat için Çin’in bu zulmüne sessiz kalmayın. Çin büyükelçisinin yaptığına da sessiz kalmayın. Hangi ülke olursa olsun Ankara’da büyükelçisi ahkam kesemez.

Bu devletin onurunu ve Uygur kardeşlerimizin çektiği çilelere karşı bu milletin vicdanını ayağa kaldırma vaktidir. Çin büyükelçisi bu cesareti nereden aldı? Büyükelçiler merkezden talimat almadan böyle şeyler yapmazlar. Cumhurbaşkanı kendisine ‘aptal olma’ diyen ABD başkanına sessiz kalırsa bugün de Çin’den gelen ayara sessiz kalmak zorunda kalır.

 Hükümet Çinvirüsü Aşısında Çin’e Muhtaç  

Uzun zamandır Erdoğan’dan ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesini duyuyor musunuz ? Çin’in bu haddinizi bilmez tutumuna sessiz kalan hükümet Çinvirüsü aşısında Çin’e muhtaç durumda. Nisan ayında yerli ve milli aşı tamamlanacak diyorlardı ama  ortada hala yerli ve milli aşı yok.”” şeklinde konuştu.

Kaynak :  https://www.karar.com/son-dakika-gelecek-partisi-lideri-davutoglu-konusuyor-1611905

Share
83 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ