logo

trugen jacn

GP GENEL BAŞKANI :KAŞGARLI MAHMUT’UN DİYARINDA TÜRKÇE YASAK,NEREDESİNİZ?

Gelecek Partisi(GP) Genel Başkanı  Ahmet Davutoğlu, Muğla 1. olağan il kongresindeki  konuşmasında Doğu Türkistan sorununu da gündeme getirdi. GP. Lideri Davutoğlu hükümete  ” Kaşgarlı Mahmut’un diyarında Türkçe Yasak,Neredesiniz ?” çağrısında  bulundu. Ayrıca  MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin sözlerini değerlendiren Davutoğlu, ” Ülke olarak biz birbirimizi anlarsak, omuz omuza verirsek ülkenin geleceğini inşa edebiliriz.”  açıklamasında bulundu. 

Ahmet Davutoğlu Bahçeli'yi sert eleştirdi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MEREKEZİ(UYHAM)

Gelecek Partisi(GP) Genel Başkanı  Ahmet Davutoğlu, Muğla 1. olağan il kongresindeki  konuşmasında Doğu Türkistan sorununu da gündeme taşıdı. GP.Lideri Davutoğlu hükümete  ” Kaşgarlı Mahmut’un diyarında Türkçe Yasak,Neredesiniz ?” çağrısında  bulundu. Ayrıca  MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin sözlerini değerlendiren Davutoğlu, ” Ülke olarak biz birbirimizi anlarsak, omuz omuza verirsek ülkenin geleceğini inşa edebiliriz. Gelecek Partisi olarak  kimsenin  kimseye etnik kimliğini sormayacak şekilde kapsayıcı demokrasi ile hareket edeceğiz. Ülke olarak biz birbirimizi anlarsak, omuz omuza verirsek ülkenin geleceğini inşa ederiz’  açıklamasında bulundu.

MHP Lideri Sayın Bahçeli ile son günlerde yaşadığımız tartışma var. Bu tartışmayı ben başlatmadım. Beni tanıyan arkadaşlarım bilirler. Hiçbir zaman siyasi bir tartışmayı başlatmam, Ama birisi siyasi tartışma başlatır ve tepeden konuşmaya başlarsa, o tartışmanın hakkını da veririz.” dedi. şeklinde konuştu

 Davutoğlu kendisine yönelik ‘Serok Ahmet’ sözleri ile ilgili yapılan eleştirilere cevap verirken,  ‘Şuan Kaşgarlı Mahmud’un diyarında Türkçe konuşmak yasak, nerdesiniz?”  ifadelerini kullandı. 

Kaynak : karar.com.tr 18.09.2021

Share
422 Kez Görüntülendi.