logo

trugen jacn

GALATASARAYLI KEREM’DEN BEYİN ÖZÜRLÜ ÇİN BAŞKONSULUSUNA TOKAT GİBİ CEVAP !

Galatasaray’ın kaptanından Çin’e tokat gibi cevap!

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Türkiye’mizin  gururu   ve önde gelen   futbol  kulüplerinden  Galatasaray Futbom takımı  kaptanı Kerem Aktürkoğlu’ndan Çin’in İstanbul Başkonsolosunun  iftira ve yalan sözlerine  tokat gibi bir cevap geldi. GS.Futbol  Takımı Kaptanı Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik Beyin Özürlü Çin Başkonsolosu Cui Wei’in Uygur din adamlarını suçlaması ve Çin tipi Nazi Toplama kamplarını  ve buraya kapatılan milyonlarca Müslüman Uygur ve diğer Türk halklarına mensup tutuklularıne yönelik  gülünç iftiralarla dolu:  ” Uygurların Beyinleri hastalıklı, onları  tedavi ediyoruz” ifadeleri için  ESAS HASTALIKLI OLANLAR SOYKIRIMCI ZİHNİYETTİR!” ifadeleri ile cevaplandırdı.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Kerem Aktürkoğlu @keremak... Hastalıklı olan onların beyinleri değil; hastalıklı olan, insanları ailelerinden zorla koparıp toplama kamplarına götüren soykırımcı zihniyet. #UyghurGenocide ç謝 josef islam @JosefislamCom. Çin İstanbul Başkonsolosu Doğu Türkistan' daki toplama kamplarını savundu! 15 Milyon Müslüman Uygur kadın, çocuk ve yaşlı için şu ifadeleri kullanıyor: "Beyinleri hastalıklı, tedavi ediyoruz" #UyghurGenocide 冬学金 ül Töreni 1,8Ð 12,4B 65,4B 山 2,1Mn' görseli olabilir

“HASTALIKLI OLAN SOYKIRIMCI ZİHNİYET”

GS.Futbol Takımı Kaptanı vicdanlı, onurlu ve insan haklarına duyarlı Kaptanı Kerem Aktürkoğlu Beyin Özürlü Çin Başkonsolosu Wei’nin konuya ilişkin  töhmetlerine kişisil twitter(X) hesabından yaptığı açıklamada ”  Hastalıklı olan onların(Uygurların) beyinleri değil; hastalıklı olan, insanları ailelerinden zorla koparıp toplama kamplarına götüren soykırımcı(Çin) zihniyettir.” ifadelerini kullanarak tepkisini gösterdi.

Kaynak : https://x.com/keremakturkoglu/status/1756605190248005774?s=20
Share
415 Kez Görüntülendi.