logo

trugen jacn

EDREMİT-TÜRK OCAKLARININ “DOĞU TÜRKİSTAN’DA ÇİN ZULMÜ” RESİM SERGİSİ DEVAM EDİYOR

Türk Ocakları Edremit Şubesi’nın Aralık 2019 ayının sonlarından itibaren Balıkesir ve ilçelerinde düzenlediği ” Doğu Türkistan’daki Çin Baskı,Zulmü ve Soykırım Cinayetleri ” konulu resim resim sergisi devam ediyor. Türk Ocakları Edremit Şubesi Başkanı Sayın Mehmet Özkeleş ve arkadaşlarının yoğun çaba ve gayretleri ile devam ettirilen Resim sergisinde Çin işgal yönetiminin Doğu TÜrkistan Türklerine yönelik baskı,zulüm ve işkenceleri ile soykırım uygulamalarına ait çarpıcı karelerin yer aldığı sergi Vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı ve Çin Faşizminin bu insanlık dışı cinayetleri bir kez daha lanetlendi.

Balıkesir’de Uygur Türklerine Yapılan Zulüm Fotoğraflarla Sergilendi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yönelik Çin zulmünü kamuoyuyla paylaşmak için Edremit Türk Ocağı Temsilciliği ve üyeleri ile birlikte Balıkesir ve İlçelerinde düzenlediği resim sergisi bu kez Ayvalık Belediyesi’ne ait Eski Hal Bahçesinde açıldı.

Vatandaşların ilgi gösterdiği sergide Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine yaptığı zulüm ve vahşet gözler önüne serildi.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Edremit Türk Ocağı Başkanı Mehmet Özkeleş, TÜRKAV Ayvalık Şube Başkanı Mustafa Kemal Doğrul, Araştırmacı yazar Kemal Girgin öncülüğünde gerçekleşen sergide yer alan fotoğraflar, sergiyi gezenlerin yüreklerini dağladı.Yoğun ilgi gören sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Türk Ocağı Başkanı Mehmet Özkeleş, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılan Çin zulmünün bütün insafsızlığıyla sürdüğünü belirterek, “Bu durumu kamuoyuyla paylaşmak için bugün burada bu sergiyi açtık.

Görüntünün olası içeriği: gece ve açık hava

Yaşanılan tüyler ürpertici vahşetin en hafif halini halkımıza aktarırken bile sergimizi ziyaret edenlerin büyük bir üzüntüye kapıldıklarını gördük. Yüce Allah’tan bu vahşetin bir an önce sona ermesini ve akan kanların durmasını temenni ediyoruz” diye konuştu

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Mehmet Özkeleş dahil, ayakta duran insanlar

Balıkesir Edremit Türk Ocağı’nın Balıkesir merkez ve ilçelerinde açtığı Doğu Türkistan Resim Sergisinin yer ve tarihleri şöyle ;

  1. 31 Aralık 2019 – 02 Ocak 2020 arası Edremit
  2. 02-03 Ocak 2020 arası 2 gün süre ile Akçay İlçesinde
  3. 18-19 Ocak 2020 arası 2 gün süre ile Ayvalık İlçesinde
  4. 24 Ocak 2020 günü İvrindi İlçe merkezinde Park Kafe’de Türk Eğitim-Sen İvrindi Temsilciliği ile birlikte
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava
Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Mehmet Özkeleş dahil, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar
Share
1641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ