logo

trugen jacn

DUK GENEL BAŞKANI DOLKUN İSA : ÖZGÜRLÜK TALEP EDEN HERKES SESİNİ YÜKSELTMELİDİR !

ALMANYA MERKEZLİ DÜNYA UYGUR KONGRESİ ÇİN KIZIL ORDUSUNUN 04 HAZİRAN 1989’DA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TİANANMEN KATLİAMI’NIN YIL DÖNÜMÜNÜ BİR BİLDİRİ YAYINLAYAR ANDI. DUK GENEL BAŞKANI İSA ; ” ÖZGÜRLÜĞÜ ARAYAN HERKES SESLERİNİ DUYURMALIDIR ! ” AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Dünya Uygur Kongresi, Çin’de 1989 yılının 15 Nisan’ı ve 4 Haziran’ı arasında meydana gelen öğrencilerin, aydınların ve işçilerin önderliğinde gerçekleşen gösteri ve protestoları, Çin Komünist Partisi yönetiminin kanlı bir şekilde bastırmasının ardından yaşanan ölümleri ifade eden Tiananmen Katliamı’nın (1989 Tiananmen Meydanı Olayları) 31. yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

“ÖZGÜRLÜĞÜ ARAYAN HERKES SESLERİNİ DUYURMALIDIR”

Dünya Uygur Kongresi konuya ilişkin basın açıklamasında, şu şekilde bildirdi:

“Tiananmen Katliamı (Tianmen Square) 31. yıl dönümünde demokrasi ve insan hakları için mücadele ederek hayatını kaybeden tüm protestocuların anısını onurlandırıyor. Demokrasi protestocularının dayanışma ve iyimserliğinin anlamlı ve kalıcı bir değişim ile sonuçlanabilmesi için 1989 yılında taklit etmeliyiz. Gerçek eşitliği, insan hakları ve özgürlüğü arayan herkes, sesleri susturulmuş olanlar için seslerini duyurmalıdır.”

KAYNAK :https://qha.com.tr/haberler/dunya-uygur-kongresinden-tiananmen-katliami-nin-yil-donumune-iliskin-basin-aciklamasi/208728/

Etiketler: » » » » » » » »
Share
189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ