logo

trugen jacn

DUK BAŞKANI İSA : ÇİN,SOYKIRIM CİNAYETLERİNİN SORUMLULĞUNDAN ASLA KAÇAMAZ!

Bir 14 kişi görseli olabilir

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Hariçte yürütülen Doğu Türkistan milli hareketinin en yetkili en üst şemsiye organı, Almanya merkezli Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkanı Dolkun İsa “Çin’in Doğu Türkistan’daki soykırım cinayetleri maddi olarak kanıtlanmış bir olaydır. Çinli işgalciler ne yaparlarsa yapsınlar bu cinayetlerinin sorumluluğundan ve hesap vermekten asla kurtulamayacaktır.” açıklamasında bulundu.

Özgür Asya radyosuna açıklamalarda bulunan DUK Başkanı isa, Çin işgal yönetimin bu yıl içinde 3 kez basın toplantısı düzenlediğini en son ise,01 Şubat 2021’de Urumçi’de Kukla sözde Bölgesel Yönetim Sözcüsü çakma Çinli Alican İnayet’ın düzenlediği basın toplantısında kendisi ve Dünya Uygur Kurultayı’na yönelik iftiralarz ve düzmece suçlarla karalama girişimlerini cevaplandırdı ve şöyle konuştu : ” Çin’in kuklası Sözcü inayet Çin’in Doğu Türkistan’daki Çin tipi Nazı kamplarına hapsettiği ve daha sonra kamptan kurtularak yaşadığı Fransa’ya dönebilen İnsan Hakları aktivisti ve Cesur açıklamaları ile Doğu Türkistan’daki insanlık dramının Uluslararası topluma duyurulması noktasında büyük katkılar sunan Gulbahar Hativaci Hanım ve eşine ” Terörcü Dünya Uygur Kurultayının üyesi ” iftirası ile insafsızca saldırmıştır. Gülbahar Hativacı ve eşi Dünya Uygur Kurultayı üyesi değildirler. Dünya Uygur Kurultayı Urumçi’deki İşgalci yönetiminin iddia ve iftira ettiği gibi terör örgütü olsa idi, Almanya resmi bir kuruluş olarak bizi kayıt etmez aksine bizi yasaklardı.

Ayrıca, Almanya, AB.ülkeleri ABD başta tüm dünyada böylesi yasal ve özgürce faaliyetler yürütemezdik. Ayrıca, dünyanın en prestijli ve önde gelen haber ajansları bizimle temas kurmaz ve Çin’in Doğu Türkistan’daki insanlık dışı uygulamalar ve soykırım cinayetleri hakkında raportajlar yaparak bunları yayınlamazlardı. Çin, bizim üzerimizden Gulbahar Hanım ve eşi Abdulkerim Hatıvacı’ye Çin’in vahşi ve acımasız cinayetlerini ve Hitler’den ilham ve örnek alarak Çin Tipi Nazi Kamplarında tutuklulara uyguladıkları insanlık suçlarını açıkladığı için öç almak amacı ile onlara bu iftiraları atıyor. Çin, DUK’u ve Gulbahar Hativacı Hanımı yalan ve düzmece suçlarla karalayarak kendi suçlarını ve cinayetlerini örtbas etmek istemektedir.

Bir 1 kişi ve yazı illüstrasyonu olabilir

Çin’in Doğu Türkistan’daki İnsanlık Dışı Cinayetleri Belgelerle Kanıtlanmıştır

DUK Başkanı Dolkun ise,Çin işgal yönetiminin soykırım ve sulüm iddialarını devamlı inkar ettiğini belirterek sözlerini şöyle sonlandırdı : ” Çin ne kadar inkar ederse etsin,Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm ve soykırım cinayetleri ile ülke genelinde kurduğu yüzlerce Çin Nazi Kamplarında işlediği insanlık suçları belgelerle kanıtlanmıştır. Çin’in Doğu Türkistan’da işlediği suçlar Alman Araştırmacı ve insan hakları aktivisti Dr.Adrian Zenz’ın hazırladığı raporlan, Kamp mağdurlarının bizzat yaşadıkları ve tanıklıkları, Uydu görüntüleri ile yerleri tesbit edilen ölüm kamplarının varlığı bir gerçektir. Çin işgal yönetimi bütün bu kanıtlar karşısında etnik soykırım suçlarından ve işledikleri bu insanlık dışı cinayetlerinin sorumluluğundan ve hesap vermekten kendilerini asla kurtaramayacaktır.” sözleri ile değerlendirdi.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ