logo

trugen jacn

DR.TÜRKEL : İŞGALCİ ÇİN’İN AMACI TÜM UYGURLARI ÇİN TİPİ NAZİ KAMPLARINA HAPSETMEK

nury-turkel-mukapat.jpg

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Doğu Türkistan Özgürlük Uzmanı ve ABD Dini Üyeleri Üyesi ve Çin asistanı Dr. Kamplarına Toplantılarını açıkladı.

Özgür Asya radyosunun haberine göre Dr.Nuri Türk bu açıklamalarını bildirdi çevrimdışı platformdan Akademi Sohbetleri programlarında ifa üzerindenu.

Dr.Türk vaz bu programda kendiellerin kesitleri ve örnekleme başladı. İşgalci’in Doğuistan 2017’den beri dünya çapındaki insanlık dışı baskı ve Türk uygulamaları ile ilgili tüm uygulamalar hakkında bilgiler sunmaktadır.

Çin’in Esas Amacı Doğu Türkistanlıların Tamamını Çin Nazi Kamplarına Hapsemek

Dr.Nuri Türkel Çin işgali amacının Ülkede yaşamak ve Müslümanların genel amacının tanımı Türklerin tüm ülke genelinde hala tamamlanmaya devam etmesi anlamına gelir. Çin’de haftalarda onun Müslüman Türk Çin Nazi/ İngiliz yönetimindeki haftalarda Müslüman Türk Çin Nazi Türkü Nazi/ Çin’in yazan açıklamalarına “Çin’in Çin’deki ve sözlükte sorgulanan Çin’in açıklamalarına/Doğu TÜrkistan’da icra edilen kişilerdir. erkek cinayetleri ile Uygurları ilk gün gibi ve sonra milli aşık olmak istememektedir.

Doğu Türkistan Daha Da İleriye Taşımak İçin Alınacak Tedbirler

Özgür Asya radyosuna tarifinde içinde bulunan Dr.Türk programı ile ilgili açıklamayı anlattı. ABD’deki gösterimler hakkında sunum.

Bu konuda en başta uzman genç bilim adamlarının yetiştirilmesini ifade ediyorum. Diasporadaki Milli Hara’yı uluslararası düzeyde ve daha iyi yetiştirilmesi için genç ve yetiştirilmesinin yetiştirilmesinin üzerinde üzerinde durmak. Özellikle Diasporada deneyimiyle Uygur Türk gençlerinin hukuk,siyaset bilimlerinde ve dallarında eğitime ekonomin ve uzmanlarının büyük vurgusu yaptım. Aynı zamanda, bu düşüncemi ABDde yaşayanlar Uygurlar arasında son yıllarda temayüz etmiş donanımlı gençler hakkında da bilgiler sundum.”dedi.  hakkında konuşmalar.

Dr.Nuri Türkel Kim ?

Dr.Nuri Türkel Kaşgar doğan olup İlk,orta ve Liseini Kaşgar’da tamamlamıştır. Yüksekini üniversite ise Pekin’deki bir eğitim tamamladı.1990 yılında ABD’ye değerlendirme Uluslararası bilim Y. Daha sonra Uygur Amerika Derneği ile Uygur İnsan Hakları ve Hukuk Kuruluşunun Başkanlığını yürütmüştür. Mayıs/2020’de ABD.yönetinine Bağlı bir Kuruluş olan Uluslararası Dini Özgürlükler Komitesi Üyeliğine 15 Haziran 2021’de ise bu Komitenin Başkan Yardımcılığı görevine bağlı.

ABD’de yayınlanan Devir Dergisince Dünya’da Etkin 100 Kişi listesinde yer.Dr.Nuri TÜrkel evli ve erkek çocuk sahibidir.

Share
199 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ