logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTAN GÖNÜLLÜSÜ VİCDANLI VE ONURLU SPORCUMUZ MESUT ÖZİL’E ÇİN İŞKENCESİ

İşgalci Çin’in vicdanlı ve imanlı Türk Futbolcu Mesut Özil’e yönelik Çin işkenceleri sürüyor. Arsenal maçlarını yayınlamayan Çin televizyonu, çevrimiçi eski maçlardan da Mesut’un ismini sildi. Yıldız oyuncunun Uygur Türklerine destek açıklamasını destekleyen Köln Kulübü’nün de 1.5 milyon euroluk sponsorluğu de iptal edildi.

Mesut Özil'in Uygur paylaşımı resimleri ile ilgili görsel sonucu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in Uygur bölgesindeki halka kötü muamele yapıldığını sosyal medya hesabından dünyaya duyuran Türk asıllı Alman Futbol yıldız Mesut Özil’e karşı Çin’in sansür politikası sürüyor. Mesut Özil’in ismini Çin medyası ağzına bile almazken, Arsenal’in maçlarına da yayınlarda sansür uygulaması devam ediyor. Çin televizyonu sadece güncel sansürle de yetinmiyor. Arsenal’in geçmişte yayınlanan derbi maçlarında da Mesut’un isminin dizilişlerde yer almaması ve yayın sırasında adının anılmaması dikkat çekiyor. Mesut Özil’in açıklamalarına destek veren Alman Köln Kulübü’ne karşı da Çin’in ambargosu sürüyor.

mesut özil dua ediyor

PARADAN DAHA ÖNEMLİ

Köln’ün bir bahis sponsorunun 1.5 milyon euroluk anlaşmayı iptal ettiği belirtildi. Kölner Stadt-Anzeiger’e konuşan Köln Başkanı Werner Wolf, “Diğer olası işbirliği anlaşmaları da göz ardı edildi” dedi. Kulüp üyesi Stefan Müller-Römer ise, “Ne pahasına olursa olsun para kazanmak bizim için bir seçenek değil. Paradan daha önemli şeyler var” dedi.

Mesut Özil'in Uygur paylaşımı resimleri ile ilgili görsel sonucu

Kaynak: fenatik.com.tr/Akşam

Etiketler: » » » » » » » »
Share
477 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ