logo

trugen jacn

DİRİLİŞ OCAKLARI : İŞGALCİ ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA ALÇAKLIĞIN EN UC NOKTASINDA !

 

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Kayseri merkezli Diriliş Ocakları Genel Sekreteri  Mustafa Sert “Doğu Türkistan’da  Yaşananlara   Öfke Kustu ve  ” Çin  Doğu Türkistan’da alçaklığın uç noktasındadır.” açıklamasında bulundu.

Diriliş Ocakları Genel Sekreteri    Mustafa Sert, Çin işgal yönetimini Doğu Türkstan’da   Müslüman Türklere karşı uyguladığı “Sözde Kardeş Aile”  projesine  tepki gösterdi ve   çok sert açıklamalarda bulundu.

Kurulduğu günden beri   mazlumlar ve özellikle Doğu Türkistan konusundaki hassasiyetleri ile  ön plana çıkan Diriliş  Ocakları Derneği’   Genel Başkanından sonra bu  kez de Genel Sekreter  Mustafa  Sert Uygur Türkler hakkında  çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İŞGALCİ ÇİN ALÇAKLIĞIN UÇ NOKTASINDA !
Diriliş Ocakları Genel Sekreteri Mustafa Sert  Gazetemiz İnternet sitesine  gönderdiği   açıklamasında   şunları  ifade etti ;   “Uzun yıllardan beri çeşitli yöntemler ile Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türk Kardeşlerimizi   yok etme politikası  takip eden ve uygulayan Komünist   Çin   yönetimi , yaptığı son uygulama ile bir  insanın veya bir  devletin  gösterebileceği  alçaklığın en uç noktasına geldiğini nefretle müşahede etmekteyiz.   69  Yıldır  Komünist   Çin zulmünün devam ettiği  ata yurdumuzda, şimdi de   İşgalci Çin  sözde  “Kardeş aile  projesi”  alçaklığı ile  biz  Müslüman  Türklerin  örf ve adet ve kutsallarımız ile asla bağdaşmayan  aynı zamanda  islami inançlarımıza tam aykırı  bir alçakça zulmü  uygulamaya çalışmaktadır. Çin yönetimine Doğu Türkistan’da uygulamaya çalıştığı  bu alçaklığına  bir an önce son vermeye çağırıyoruz.”dedi.

Görüntünün olası içeriği: Erdoğan Saraç, Cihan Uruç ve Hamit Göktürk, ayakta duran insanlar

DOĞU TÜRKİSTAN SORUNU TÜM TÜRKLERİN VE TÜM ÜMMETİN ORTAK MESELESİDİR
Diriliş Ocakları Genel Sekreteri Mustafa Sert yaptığı açıklamanın devamında ise
şunları söyledi ;  “Doğu Türkstan’da yaşanan bu nsanlık dışı kıyım, sadece Doğu Türkstan’da yaşayan kardeşlermizin değil, 500 milyona yakın  Türklük alemi ve  1.5 milyarlık İslam ümmetinin  ortak meselesidir. Kardeşlerimiz
akla gelebilecek her  türlü insanlık dışı  baskı ve zulümler yapılırken,  bizlerin sessiz, sedasız ve tepkisiz kalmamız mümkün değildir. Diriliş Ocakları Genel Merkezi olarak  kendi çapımızda ve kısık sesimiz ile olsa Kayseri’mizden tepki vermek ve düşüncelerimizi ortaya koymak istedik.  Müslüman Türk Milleti olarak Doğu Türkistan’daki bu Komünist Çin zulmüne karşı sessiz ve tepkisiz kalmamalı ve daha gür ve daha yüksek sesle  bu insanlık dışı uygulamayı protesto etmeli ve  yüksek düzeyde tepki vermeliyiz. tepki vermeli ve kısık seslerle tepki veriyoruz.  Sesimiz daha gür çıkmalıdır. Türk Sivil Toplum Kuruluşları  Türk- İslam Dünyası yönetimleri ve  liderleri  ve uluslar arası toplum olarak Doğu Türkistan’daki bu insanlık dışı cinayet ve soykırıma karşı bir şeyler yapılmalıdır. İslam dünyası ve İslam İşbirliği Teşkilatı olarak da  artık bir şeyler yapmalılar. Gücümüzün farkında olmalıyız. Bu kadar alçaklığa hangi  vicdan dayanabilir ?  Bizler Diriliş Ocakları Teşkilatı ve bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak imkanımızın son noktasına  kadar, Uygur kardeşlerimizin
yanında canımız pahasına  yer alacağız. Ancak imkanlarımız  nereye kadar? Daha güçlü bir ses ve bir hareket oluşturarak, bu sorunun bir  şekilde çözülmesi gerekiğine inanıyoruz. ” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

KARDEŞ AİLE PROJESİ NEDİR?
Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’da   etnik Çinliler ile Müslüman Türklerin aile olarak karışık bir şekilde yaşamasını zorunlu kılan bu projesi şu şekilde uygulanmaktadır. ;

Çin işgal yönetimi aydın,dini ve milli duyguları güçlü,topluma örnek  ve yön verebilecek Müslüman Türkleri çeşitli bahaneler ile tutukluyor ve Çin Nazi Kamplarına kapatıyor. Erkeksiz ve kadınsız kalan ailelerin yanına ise, özellikle devlet memuru olan etnik Çinlileri  zorla yerleştirerek Kardeş Aile olmalarını ve birlikte yaşamaya   mecbur ediyor.  Çin’in bu insanlık dışı uygulaması  Doğu Türkistan’daki İşgalci Çin’in uyguladığı alçaklığının son noktası olarak kabul ediliyor.   Çin işgal yönetimi bu sözde bu alçakça Kardeş aile   projesi  ile Müslüman Türkleri aşağılamak ve hakaret ederek onların maneviyatlarını ve gururların kırarak  onların manevi yönden  imhasını hedefliyor.    Çin, bu proje ile Türklerin dini ve geleneksel aile hayatını yok etmek etnik asimilasyon hedefini gerçekleştirmek  istiyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Müslüman Uygur Ailenin  Toptan İntihar Etmek İstediği Bildiriliyor

Geçtiğimiz haftalarda bir Uygur aile  reisi bir islam alimine bu projeden bahsederek  “Çin’in  bu Kardeş Aile   uygulaması ile Namusumuza halel gelmiştir. Ailece toplu olarak intihar etmemiz caiz midir ” şeklinde sorular yönelttiği  bildiriliyor.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, Cihan Uruç dahil, ayakta duran insanlar ve açık hava

Bilindiği üzere;  Uygur Türkleri Doğu Türkistan’da ilk Müslüman Türk Devleti olan Karahanlıların  varisleri olarak biliniyor.  Kutsal islam dinini en zor ve çetin şartlarda dahi   korumaya ve yaşamaya çalışan ve inançlarından taviz vermeyen  baskı ve zulme karşı inançla direnen bir Uygar Türk topluluğu olarak kabul ediliyor.

Kaynak :  ww.kayserimden.com/dirilis-ocaklari-genel-sekreteri-dogu-turkistanda-yasananlara-ofke-kustu-4433.html

Share
1060 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ