logo

trugen jacn
06 June 2020

DİN BİLGİNİ ŞENOCAK’TAN ÇAĞRI : DİYANET İŞLERİ DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN FETVA YAYINILASIN !

Dr. İhsan Şenocak | Dini Haberlerim

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Ülkemizin önde gelen din alimi ve tebliğci ve aynı zamanda İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi kurucusu ve Başkanı da olan Dr.İhsan Şenocak Hocaefendi Çin’in Doğu Türkistan konusunda Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığına bir çağrıda bulundu.Dr.Şenocam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında ”  “Çin malı kullanmak haramdır” diye fetva vermeye davet ediyorum. Bu fetva yerli üretimin de önünü açar.”  ifadesini kullandı.

Dr . Şenocak Hocaefendi açıklamasında şunları söyledi ; ” Doğu Türkistan’dan gelen haberler insanlığı tedirgin ediyor. İnsanlara zulm eden Çin Komünist Partisi yeni bir skandala imza attı.

Geçen sene Kuran-ı Kerîmi yeniden yazacağını duyuran Çin Komünist Hükümeti dediğini yaptı. Hazırlattığı Fatiha süresinin mealini Komünist Partinin övgüleri ile değiştirilerek Kuran-i Kerimi tahrif etti.

Bu gelişme üzerine konuşan Fıkıh doktoru İhsan Şenocak, “Mümtehine Suresi’nin 9. Ayeti,Çin gibi Müslümanları katleden devletlerle(zaruret müstesna)ticaret dahil hertürlü ilişkiyi yasaklar.Diyaneti ve fakihleri mezkür ayetten hareketle “Çin malı kullanmak haramdır” diye fetva vermeye davet ediyorum. Bu fetva yerli üretimin de önünü açar” dedi.

View Post

Kaynak : https://www.turkhabersaati.com/ihsan-senocak-hocaefendiden- diyanete-cagri-fetva-cikartin/?fbclid=I

Etiketler:
Share
346 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ