logo

trugen jacn

DİLİPAK : CORONA SALGINI ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN ZULMÜNE KARŞI ALLAH’IN BİR CEZASIDIR !

Yeni Akit Gazetesi yazarlarından Sayın Abdurrahman Dilipak Hocamız çeşitli konularda kaleme aldığı yazısında Çin’de baş gösteren Corona virüsü salgını ve Çin’in Doğu Türkistan’da yıllardan beri uyguladığı soykırım cinayetleri ile ilgili olarak önemli tesebitlerde bulunmuştur. Çeşitli gazeteler ve haber sitelerinde alıntılanan bu önemli yazının Doğu Türkistan ile ilgili bölümünü aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

Biz depremle uğraşırken, dünyanın bir başka yerinde başka şeyler oluyor. Mesela Çin bir grip vakası ile sarsılıyor. Son gelen bilgilere göre halen Çin’de 3 kentte 33 milyon kişiye tecrit uygulanıyor.

Çin 2003’de de hızla yayılmış olan Ağır Akut Solunum Sendromu (SARS) adı verilen bir salgınla karşılaşmıştı. Çin’de şu ana kadar 25 kişinin ölümüne yol açan Corona virüsü ile ilgili çelişkili haberler geliyor. Virüsün ilk görüldüğü 11 milyonluk Wuhan kenti ve bu kente komşu iki şehrin dış dünyayla bağlantısı tamamen kesilmeye çalışıldığı söylenirken başka kaynaklar, hastalığın binlerce kişinin ölümüne sebeb olduğu ve hızla yayıldığı da söyleniyor. Çin›de alarm seviyesinin yükseltildiği, 25 bölgede acil durumun en üst seviyeye çıkarıldığı da gelen haberler arasında. İddialar o ki, 1.2 milyar nüfusu bulunan 25 idari bölgesinde halk sağlığı alanında acil durum ilan edildi. Guangdong, Henan, Hunan, Cıciang, Anhui, Jiangxi, Sichuan, Shandong, Yunnan, Guizhou, Fujian, Jiangsu, Hainan, Heilongjiang, Hebei, Gansu, Liaoning, Şansi eyaletleri ile Doğu Türkistan(Sincan Uygur Özerk Bölgesi) Guangksi Zhuang Özerk Bölgesi dışında da hasta haberleri gelirken, başka ülkelerde de hem hastalar ortaya çıktı, hem de birçok ülkedeki hava alanlarında tedbirler en üst seviyeye çıkartıldı.

İlk bulgular ışığında virüsün genetik yapısı, SARS (akut solunum yolu sendromu) ve MERS (Orta Doğu Solunum Sendromu) ile benzeşiyor. Virüse yakalananlarda önce yüksek ateş başlıyor. Ardından kuru öksürük şikâyetleri gözleniyor. Bir haftanın sonunda ise nefes darlığı sorunları ortaya çıkıyor. Virüse şu ana kadar Çin dışında Güney Kore, Japonya, Tayland, Tayvan, Singapur, Vietnam, Kanada ve ABD dahil 14 ülkede rastlandı. Virüsün ilk ortaya çıktığı Hubey eyaletinde bulunan 15’ten fazla kentte toplu taşıma durduruldu, tren garları ve havalimanları çalışmıyor. 30’dan fazla vakanın doğrulandığı başkent Pekin’de ise dünyaca ünlü Yasak Şehir dâhil birçok turistik yer, tiyatro ve müzeler kapatıldı.

Sosyal medyada dolaşan haberler ürkütücü: 90.000 ölü ve 25 milyon hasta. Sosyal medyada farklı yorumlar da var.

Çin’deki bu Corona virüsü salgını Çin’in Doğu Türkistan’daki zulmüne karşı Allah’ın cezasıdır. Bunu ABD’liler yaptılar. Çini cezalandırmak istiyorlar. Geni ile oynanmış bir mikrop bu. Yani Çin’e karşı bir biyolojik savaş söz konusu. Yayılma hızı, yolları test ediliyor.

Yok, yok, Çin hükümetinin nüfusu kontrol etmek için kendi başına uyguladığı bir politika bu. Hayır, Masonlar dünya nüfusunu 500 milyona çekmek için düğmeye bastı. Albert Pike doktrini uygulamaya konuldu. Yok canım Çinliler maymun çorbası içiyor ya, maymunlardan bulaştı.. Yok, hayır maymun çorbasından değil yılan çorbasından, hayır o da değil, …………………..

Kaynak : https://www.habervakti.com/cini-corona-virusu-vurdu-makale,2068.html?fbclid=IwAR3SYd1Rmu

Etiketler: » » » » » » »
Share
1099 Kez Görüntülendi.