logo

trugen jacn

DİB BAŞKANI ERBAŞ DOĞU TÜRKİSTAN’A DUA ETTİ, İTİRAZ, PEKİN YERİNE PERİNÇEK’TEN GELDİ

Hamit Göktürk (UYHAM)

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Sayın  Ali Erbaş  Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanlar için  dua etti. Ancak; kendisine tepki Pekin yerine İstanbul’da yaşayan ÇKP’nın  Yandaşı ve Çin baskı ve zulmünün ortağı, Türk Soykırımının  savunucusu ve Doğu Türkistan Türklerinin  Vicdan ve Merhametten yoksun,acımasız vahşi ve   azgın düşmanı Perinçek’ten geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı geçtiğimiz  2023 yılının Aralık ayında yayınladığı bir genelge ile Filistin ve Doğu Türkistan için  Cuma hutbesi ve namaz sonrasında  dua edilmesi  talimatını vermişti. Ayrıca kendisi de  konuşmalarında ve özellikle Cuma hutbesinde   Doğu Türkistan   Türklerinin baskı ve zulümden bir an önce kurtulması için dua etmişti. Yıllardan beri  Camilerde Doğu Türkistan için bazen  dua ediliyordu ve çoğunlukla da dualarda anılmıyordu. Bu durum ise haklı olarak Diasporada yaşayan Doğu Türkistanlıların üzüyor ve  bu   asla doğru ve adil olmayan haksız uygulamanın   bir an önce düzeltilmesini  arzu ve  ve talep ediyorlardı.

Cumhurbaşkanlığına  bağılı Diyanet İşleri Başkanı  Prof.Dr.Ali Erbaş’in Ankara- Hacı Bayramı Veli Camisinde  12.12.2023 günü Sabah Namazında yaptığı dua şöyle ;

  • Ya Rabbel Alemin! Şu anda dünyanın çeşitli yerlerinde zulme uğrayan kulların var. Özellikle Gazze, Filistin, Kudüs, Doğu Türkistan, Arakan, Hindistan, Keşmir, Libya, Irak ve Suriye’deki bütün mazlumların kurtuluşu için dua ediyoruz, dualarımız kabul eyle. Mazlumlara yardım eyle, zalimleri kahreyle Ya Rabbi!
  • İlahi Ya Rabbi! Bizlere birlik, beraberlik ve barış içerisinde yaşamayı nasip eyle. Dünyayı, kaosa, kargaşaya, savaşa sürüklemek isteyen, dahili ve harici zalimlere, hainlere fırsat verme Ya Rabbi!
  • Milletimizi, devletimizi ilelebet payidar eyle, vatanımızı, ezanımızı, bayrağımızı her türlü kötülüklerden ve kötülerin şerlerinden muhafaza eyle Ya Rabbi!
  • İlahi Ya Rabbi! Şanlı ordumuzu karada, havada, denizde her yerde ve her zaman sınırlarımızın içinde ya da dışında yapmış olduğu mücadelede muzaffer eyle.
  • Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den günümüze, vatan için, millet için, i’la-yi kelimetullah için fedai can etmiş olan bütün şehitlerimize rahmet eyle, gazilerimize şifalar, hayırlı ömürler nasip eyle Ya Rabbi!” (https://www.diyanet.gov.tr/tr-TR/Kisi/Baskan/36064/haci-bayram-veli-camiinde-filistin-ve-sehitler-icin-dualar-edildi)

DOĞU TÜRKİSTAN DUASINA TEPKİ  PEKİN YERİNE  PERİNÇEK’TEN GELDİ

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Diyanet’in Cuma hutbelerine “Doğu Türkistan’da zulüm yaşanıyor Durması için dua edelim!” ifadelerinin eklemesi ve dua edilmesini eleştirdi. Perinçek, hutbelerin İslam dünyasının duygularını paylaşmadığını  de önü sürdü. Çin’in saldırgan İsrail ile bir tutulamayacağını de iddia etti.  Çin’i hedef alan hutbenin iktidarın Amerika ve İsrail ile yeni ve uyum politikasının yansıması olduğunu öne sürdü.

” Vatan Partisi” adlı  Parti’nin Çindaş Başkanı  Perinçek ÇKP Emperyalizminin  75 yıldan beri  işgalindeki  Doğu Türkistan’da yaşayan  Uygur, Kazak, Kırgiz Türkleri  başta diğer tüm  Türk halklarına  yönelik baskı, zulüm ve  acımasız işkenceleri ile  İnsanlık suçları ve etnik soykırım cinayetlerini “Çıkış Yolu” adlı programında  utanmadan ve arlanmadan   bir kez daha savundu ve  böylece kendisinin  ÇKP’nin Doğu Türkistan Türklerine karşı  işlediği cinayetlerinin suç ortağı olduğunu  bir kez daha gösterdi. Avrasya bölgesinde ve tüm dünyada izlediği yayılmacı, Hegomonyacı ve sömürgeci politikaları ile  bölge ve dünya  barışı ve huzuru tahdit eden ÇKP’nin  Doğu Türkistan’da işlediği  tüm   insanlık suçları ile soykırım cinayetlerine ortak olduğunu açıkça ilan eden Sözde “Vatan Partisi” genel Başkanı  Çindaş Perinçek  şunları iddia etti : ” Diyanet İşleri Başkanı Cuma Hutbelerinde Doğu Türkistan için dua edilmesini böylelikle Çin’i eleştirilmesini  istemiştir. Bu dua edilmesi talebi AK Parti iktidarının yeni ABD ve İsrail politikasının bir yansımasıdır. Dışişleri Bakanı  Fidan  geçenlerde zaten ABD’de idi. Hükümet ABD’ya yanaştı ve bu konuda Türkiye ABD ile uyum haline girdi. Bu  Doğu Türkistan’a dua edilmesi talimatının  Hükümetin yeni politik çizgisinin Diyanet’e bir  yansımasıdır.  Hükümetin Doğu Türkistan’a dua edilmesi talimatı ile ABD ve İsrail yanlısı   yeni politikası için  İslam dünyasından bu konuda   yardım istemek anlamına gelmektedir. ” sözleri ile  ÇKP  yanlısı  iddialarını  bir kez daha tekrarladığı görüldü.

Doğu Perinçek'ten Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e kutlama mesajı

Tek Amaç ÇKP Faşizminin  İnsanlık Suçları ve Soykırım Cinayetlerini Savunmak

9.Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in Adalet Partisinde Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili olarak siyaset yapan Erzincanlı  Sadık Perinçek’in  oğlu olan Doğu Perinçek’in  kurduğu ve sürekli isim değiştiren 0,002  ‘lik Partisinin   Türk siyasetindeki tek amacı ÇKP Faşizminin Doğu Türkistan Türklerine Yönelik  75 yıldır sürdürdüğü insanlık suçları ile etnik  soykırım cinayetlerinin yanında yer alarak  ÇKP Emperyalizminin  bu suçlarının üzerini var gücü ile örterek baskı, zulüm ve insanlık suçlarını   gizlemektir. Perinçek,  sözde Partisinin adını  Sürekli  Değiştirmesine rağmen,  değiştirmediği tek şey   Var ! Çin’in  Yalakalığı !  ÇKP’nin Doğu Türkistan Türklerine yönelik işlediği insanlık ve etnik soykırım suçlarını savunmak  ÇKP’nın talimatı ile  mazlum Uygur Türklerine bühtanlar  atmak, mazlum Uygur Türklerini  patronu ÇKP adına  haksızca  suçlayarak  iftiralar  atmaktır.  Soykırımcı ÇKP Zaliminin yanında yer almak ve onu memnun etmeye çalışmaktır.

Çin’in Doğu Türkistan’da  Zulmü,İsrail’in Gazze Katliamından  Kat kat Daha  Fazla !

Çindaş Perinçek, yine bir konuşmasında, Soykırımcı  Çin’in  İsrail ile bir tutulamayacağını öne sürüyor. Ancak, gerçekler  tam bu iddiaların tersi bir durum arz ediyor. ÇKP Faşizmi  Uygur Türklerini kendi ana vatanlarında toplu katliamlarla ebedi  olarak yok etmek istiyor. Bu insanlık suçlarını işlerken, kiraladığı Perinçek ve benzerlerini  kullanarak bu cinayetlerini  sinsice gizleyerek  inkar ediyor. İsrail’ın  Gazze’deki katliamları   Çin gibi acımasız ve vahşet derecesinde alenen ve  çok açık. İsrail Gazze’de canlı yayın ile  soykırım yaparken ÇKP gibi gizleme gereği duymuyor ve dünyaya meydan okuyor. Ama, Çindaş Perinçek’in  Patronu Çin hiç de öyle değil.  Çin ise, hep yalan söylüyor ve cinayetlerini  kiralık yalancılarını kullanarak  dünyadan  aklınca gizliyor. Soykırımcı ÇKP Çetesi katliam konusunda   İsrail’dan  onlarca kat daha acımasız ve zalim. Üstelik en büyük yalancı ve en büyük kezzap. Perinçek de aynı şekilde Patronu Çin gibi  en büyük yalancı  konumunda ve Çin’in cinayetlerini gizlemek ve savunmak konusunda çok çok eğitimli ve çok usta. Çin’in cinayetlerinin üzerine gizleyerek örtmek isterken ve Uygur Türklerine hakaretler yağdırırken hiç utanma ve arlanma gereği  duymuyor. Aynı Patronu Soykırımcı ÇKP’nin Çinli  Nazileri   gibi. Perinçek  son aylarda  eskisi gibi  artık Tv. kanallarında  Çin Yalanlarını  papağan gibi tekrarlayamıyor. Boğazından bağlı olduğu  Nazi kafalı Çinli Komünistler gibi  gözden düştü.  Uygurların Katilleri  Çin’i artık kimse sevmiyor  aksine  tüm dünya  desise ve  yalanlar  üzerine kurulan ÇKP yönetiminden  nefret ediyor ve hatta tıksınıyor artık.

Perinçek ve Avanesi  Her Şeyi Biliyor. Ancak, Çıkarları  İçin   Göz Yumuyor

Tek amaçları  ÇKP Emperyalizminin işlediği  insanlık dışı suçları onlar adına  vicdansızca savunmak ve  Uygurlar başta Çin’in mağdur ettiği   Tibet,Hong Kong vsb diğer tüm  mazlumlara  iftiralar atarak onları  suçlamak ve diğer  ÇKP.rejimi Karşıtlarını  susturmak  olan Perinçek ve Avanesi  ÇKP Faşizminin Doğu Türkistan’daki Türklere yönelik her türlü cinayetlerini  Çin’in misafiri olarak gittiği  Urumçi’de, Kaşgar’da ve Turfan’da yakından görüyor. Ancak, haram lokmalarının kesilmemesi için  tüm bu suçlara göz yumuyor. Aksine bu ÇKP cinayetlerini savunarak görevlerini yerine getirmek  için  iftira ve yalanlarını  ısrarla  sürdürüyor.

Perinçek ve Avanesinde Onurlu Han Çinlileri Kadar Vicdan ve Haysiyet  Yok !  

Geçtiğimiz yıllarda Çin işgal yönetimi ÇKP Diktatörü Xİ’nin “Sıfır Covid” talimatı  gereğince Doğu Türkistanlıları evlerine hapsetti, bir çok yaşlı ve hastalıklı  Uygurlar  hapsedildikleri evlerinde   su ve gıda olmadığı ve  yeterli  tedaviye     sokağa çıkma yasağı ve evlerinin dışarıdan kilitlenmesi sonucu  erişemedikleri için hayatlarını kaybettiler. Ayrıca,2022 yılının Kasım ayında Urumçi’deki bir  çok katlı  Apartmanda   oturan Hotenli bir Uygur  ailenin Anası 3 çocuğu ile  birlikte evlerinin kapıları dışarıdan kaynakla kapatıldığı  için  çıkan yangında yanarak  hayatlarını  kaybettiler. Ailenin Babası ve erkek çocukları Çin Toplama Kampında esir tutuluyordu. 100 m. yakınında İtfaiye  olmasına rağmen, yangına müdahale etmediler ve bu  4 kişilik Uygur ailenin  yanarak ölmesine göz yumdular. Çin işgal yönetiminin bu acımasız açık ve net cinayetleri  Sosyal medyada paylaşılmasından sonra Şanghay kentindeki bazı Vicdan sahibi  ve insanlık onurunu Perinçek gibi henüz kaybetmeyen   etnik Çinliler Şangay’da Kaşgar Sokağında toplanarak  olayı protesto ettiler ve ÇKP’ye er ağır biçimde tepkilerini ortaya koydular. Ayrıca, batılı bir ülkede  yaşayan bir Diaspora Çinlisi genç kadın  sokağa çıktı ve  göz yaşları içinde ÇKP İşgal rejiminin bu acımasız ve insanlık dışı vahşetini   sloganlar atarak protesto ederek lanetler yağdırdı. Bunun yanında ABD, AB.ülkelerinde yaşayan bazı Çinli STK.lar Urumçi yangınınında yanarak  ölen Uygur ailesi için baş sağlığı mesajları  yayınladılar ve ÇKP’ye lanetler yağdırdılar.

Ancak,   Çindaş Perinçek ÇKP Faşizminin işlediği  insanlık suçları ile  etnik Soykırım  cinayetlerini    bütün dünyanın  görmesi ve duymasına haber kanalları ile medyada  sürekli  olarak  anlatılmasına  rağmen  tek kelime  ile de olsa üzüntüsünü açıklamak bir yana  ÇKP’nın cinayetlerinin  hala üstünü örtmeye   ve gizlemeyi  sürdürmekte.  Ruhu kararmış, vicdanı körelmiş ve haysiyetini  Soykırımcı ÇKP Yönetimine kaptırmış   Perinçek hala ÇKP’nın  faşist Lider Hitler’den ilham ve örnek alarak kurduğu Çin  Nazi Kamplarında yavaş yavaş katledilen  mazlum Uygur Türklerini suçlamaya devam ediyor.  Çindaş Perinçek ve Avanesi  bu  insanlık onuru taşıyan Çinliler kadar  vicdan  sahibi  ve onurlu insan seviyesine henüz   çıkabilmiş değil. Yakında çıkabileceği de hiç mümkün görünmüyor.

Çin Büyükelçisi Doğu Perinçek'e ÇKP'nin mesajını verdi - YouTube

Tercümanın Anlattıkları 

Perinçek’in en yakınlarında olan ve sürekli Çin’e gidip gelen bir  sözde yöneticisinin  ÇKP’nin İşbirlikçisi ve Kuklası Sözde Özerk Bölge Başkanı Nur Bekri’ye   tepkisi dikkat çekici ve ibret vericidir. İşgalci Çin’in 05 Temmuz 2009 Urumçi katliamından sonra Urumçi’ye giden  Çindaş Perinçek’in bu yakın adamına çevirmenlik yapan  bir Çince tercümanı   bize şunları anlatmıştı : “Perinçek’in adamı ile birlikte tercüman olarak  Sözde Bölgesel Başkanı Nur Bekri’yi ziyaret ve kendisine Çince  tercümanlık  yaptım. Görüşme esnasında Perinçek’in adamı sözde Bölge Başkanına Türkiye ile  ticaret yapmak için bir  ortak şirket  kuralım teklifinde bulundu. Kukla  Başkan bu talep için Yukarıya (Pekin’deki ÇKP’lı Patronuna) sorup cevap vereyim dedi. Bir süre sonra Perinçek’in adamı  ”  Urumçi’de Bir   Okul Açalım ” şeklinde 2.bir teklifte daha bulundu. Sözde Başkanı bu teklifi de Merkeze (Pekin’e) soralım cevabını verdi. Bunun üzerine Perinçek’in adamı  sinirlendi ve siz burada necisiniz ? Bu kadar basit bir  teklifi de mi Pekin’e soracaksınız ?” sözleri ile kendisine tepki gösterdi ve  ardından bu kişiden bir iş çıkmayacağına kanaat getirmiş olacak ki, toplantıdan ayrıldı.” Ancak,Çindaş Perinçek’in bu has adamı bütün bunlara rağmen ÇKP’nın Doğu Türkistan’daki soykırım cinayetlerini  gizlemeye ve sürekli Çin’e gidip gelmeyi sürdürüyor.

Share
817 Kez Görüntülendi.