logo

trugen jacn

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TOPÇU : DOĞU TÜRKİSTAN DA HÜRRİYETİNE KAVUŞACAK

Yalçın Topçu Resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  Sayın Yalçın Topçu,  ” Bizler bir ve birlik içinde olursak,Doğu Türkistan da Hürriyetine kavuşacaktır. ” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu bu sözleri  geçtiğimiz hafta Kayseri’de düzenlenen “Türkistan’dan Anadolu’ya İrfan Mektebinin Hocaları ” Panelinde sarfetti.

 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Uluslar Arası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY ’un düzenlediği “Türkistan’dan Anadolu’ya İrfan Mektebinin Hocaları” panelinde onur konuğu olarak bir konuşma gerçekleştirdi. Şemdinli ’deki şehit olan 8 askere Allah ’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Topçu, “Rabbim her birimizi onların şefaatine nail etsin. Rabbim onları cennetiyle mükafatlandırsın. Bu hayasız ve alçak saldırı nerede ve ne şekilde gelirse gelsin, bugüne kadar nasıl karşılık bulduysa yine aynı şekilde karşılık bulacaktır. Asla bunun bir Kürt-Türkmen savaşı olduğu düşünülmemelidir. Bu mücadele, medeniyetimizin bahadır evlatlarıyla derebeyi medeniyetinin, kahpe Bizans ’ın çocuklarının savaşıdır. Bu mücadelede Allah ’ın izniyle bunları tekne kazır gibi kazıyacağız” ifadelerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, takım elbise ve iç mekan

Share
1639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ