logo

trugen jacn

ÇKP SÖMÜRGECİLERİ ; 21.YÜZ YILIN YÜZ KARASI UTANMAZ VE ARLANMAZ KÖLE TÜCCARLARI

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ÇKP Sömürgeci emperyalızımı işgali altında esir tuttuğu Doğu Türkistan Türklerini toptan asimile ederek bir an önce yok etme planlarını uluslara arası toplumun duyarsızlığı özellikle Türk İslam dünyasınıın vicdan,şeref,haysiyet ve imandan yoksun acımasız ihanetinden güç alarak insanlığa karşı suç niteliği taşıyan cinayetlerine bir yenisini daha eklemiş bulunuyor. ÇKP Faşist/emperyalizminin son cinayeti ise, mal müklerini ve tüm varlıklarını gasbederek köleleştirdiği Müslüman Uygur Türklerini Merkezi Çin’deki endüstri bölgelerine naklederek işçi ticareti yaptığı ortaya çıkmış bulunuyor. Ucuz iş gücü olarak Çin’in farklı bölgelerine gönderilip çalıştırılan Uygur Türklerine ilişkin Çinli sosyal medya hesaplarında yayılan işçi satma ilanlarından biri ortaya çıktı.

Çin'in Uygur  işçi resimleri ile ilgili görsel sonucu

Çince sosyal medya paylaşımına göre Çinin Fujıan bölgesinde bulunan Simeyir şirketinin işçi satımı için verilen ilanda, Doğu Türkistan’dan (Xinjiang’dan)getirilen 800 işçinin bulunduğu ve bunlara verilecek ücretin de emsallerine göre (etnik Çinli İşçilere göre) daha uygun ve daha ucuz olduğu da özellikle belirtiliyor.

Verilen bu işçi satış imanında ayrıca 800 kişiden oluşan ucuz Uygur işçilerin 350’sinin yaşları 16- 40 yaşları arasında değişen kadın işçiler olduğu ve hepsinin doktor kontrölünden geçmiş her hangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişilerden oluştuğu de belirtiliyor.

İlanın en çarpıcı ve dikkati çeken bölümünde ise şu ifadeler yer alıyor ; ” Bu Uygur işçilere talip olacak özel ve tüzel Şirketlerin istihdam talebi 300 kişiden fazla olduğu takdirde bunların kontrol ve gözetimi için devlet tarafından polis görevlendirilecektir. Bu işçilerin çalıştırılacakları iş yerleri ile barınacakları mekanlarda 24 saat süre ile kontrol ve gözetimi sağlanacak ve bu suretle işçilerin güvenlik sorununun çözümün devlet tarafından sağlanmış olacaktır.” ifadeleri yer alıyor.

Uzmanlar Çin işgal yönetiminin bu insanlık dışı cinayet uygulamalarının 21. yüzyılda tüm insanlık alemi için utanç verici bir yüz karası olduğunu,ÇKP Sömürgecilerinin Müslüman Uygurları Çin’in iç bölgelerinde ucuz işçi- köle gibi satarak insanlığa karşı suç işlediklerini belirtiyorlar.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
814 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ